ماجرای سامسونگ و سیستم‌عامل تایزن

منبع: دیجی کالا
دو سه سالی است که سامسونگ بر روی سیستم‌عامل تایزن کار می‌کند. تایزن از نظر ظاهری، شباهت زیادی به اندروید دارد و از همه مهم‌تر این که همانند اندروید، «کد باز» است؛ به این معنا که هر شرکتی می‌تواند به طور رایگان از آن استفاده کند.
 
حال علت علاقه سامسونگ به تایزن از کجا ناشی می‌شود؟ این شرکت کره‌‌ای علاقه وافری به مستقل شدن از گوگل دارد، شاید تایزن بتواند سامسونگ را در رسیدن به هدفش یاری دهد. طبق تعهد سامسونگ، این شرکت در صورت تمایل به استفاده از اندروید گوگل، باید فروشگاه اپلیکیشن‌ها (اپ‌استور) و سرویس‌های این شرکت را در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌‌هایش عرضه کند. این قضیه، سامسونگ را روزبه‌روز به گوگل وابسته‌تر خواهد کرد. 
 
در دو سال گذشته شایعات زیادی مبنی بر جایگزین شدن سیستم‌عامل تایزن با سیستم‌عامل اندروید شنیده شد. حتی قرار بود تلفن‌های هوشمند رده بالای این شرکت هم به تایزن مجهز شوند. اما گویا سامسونگ تغییری در برنامه‌های خود ایجاد کرده است. به گفته یکی از مدیران ارشد سامسونگ، تایزن قرار نیست به محصولات رده بالای سامسونگ راه پیدا کند. از قرار معلوم، این تلفن‌های هوشمند ارزان‌قیمت سامسونگ هستند که میزبانی تایزن را بر عهده خواهند داشت. ناگفته نماند که تایزن تنها برای تلفن هوشمند و تبلت نیست بلکه سامسونگ برای استفاده گسترده از این سیستم‌عامل در ساعت‌های هوشمند و لوازم خانگی مدرن خود نیز برنامه‌هایی دارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/066496/

Code: 066496