استارت ارائه وای فای شهری توسط ایرانسل در توچال

همزمان با ایام نوروز سرویس وای فای در تله کابین توچال در دسترس گردشگران قرار گرفت.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اپراتور دوم ارتباطی کشور از راه اندازی خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم مبتنی بر فناوری Wi-Fi در مجموعه تفریحی-ورزشی توچال تهران خبر داد و بر این اساس مجموعه تفریحی ورزشی توچال ، تحت پوشش شبکه «وای- فای ایرانسل» قرار گرفت. بدین ترتیب، مشترکین ایرانسل با حضور در منطقه توچال و اتصال به شبکه وای-فای ایرانسل "با نام irancellWiFi" می توانند از 500 مگابایت اینترنت رایگان پرسرعت برای مدت 60 ساعت برخوردار شوند.
 
براساس این گزارش، برای استفاده از این خدمات کافی است مشترکین سیمکارت های ایرانسل، پس از اتصال به شبکه وای-فای ایرانسل، با ارسال یک پیامک بدون متن به شماره 4031، نام کاربری و رمز عبور ویژه این شبکه را دریافت و از خدمات آن برخوردار شوند.
 
دریافت نام کاربری و رمز عبور در هر 24 ساعت یک بار امکان پذیر خواهد بود و در این فاز خدمات اینترنت پرسرعت مبتنی بر Wi-Fi ایرانسل در پارکینگ، ایستگاه اول و دوم مجموعه تفریحی-ورزشی توچال قابل دسترس خواهد بود.
 
اما نکته قابل توجه آنکه با گسترش ضریب نفوذ اینترنت در کشور و افزایش تعداد کاربران، طرح ارائه وای فای شهری از مدتی پیش در دستورکار وزارت ارتباطات قرار گرفته است.
 
پیش ازاین نصرالله جهانگرد -معاون وزیرارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات- با اعلام این خبر گفته بود: به زودی بیشتر نقاط پرترافیک مجهز به اینترنت وای فای می‌شود. این شیوه، دسترسی به اینترنت را فوق‌العاده، ارزان و راحت می‌کند و کاربران می‌توانند در دانشگاه تا ترمینال‌های بزرگ، میدان‌های بزرگ، معابر بزرگ و عمومی به راحتی با هر ابزاری که وای فای دارد به اینترنت وصل شوند.
 
معاون وزیر ارتباطات درباره نحوه برقراری این ارتباط اینترنتی نیز اظهار کرده بود: ممکن است از میدان انقلاب تا ولیعصر(عج) با دو، سه وای فای، شبکه اینترنت به وجود آید. بعضی از این شبکه‌ها می‌تواند رایگان باشد و برخی با اشتراک سیم‌کارت، سرویس بدهد و این امر دیگر بستگی به انواع سبد‌های خدماتی دارد.
 
وی اسفند ماه اعلام کرده بود که این برنامه در حال حاضر ابلاغ شده و تا پایان سال 94 در بیشتر مکانها اجرا میشود.
 
سخنگوی شرکت مخابرات ایران هم پیش از این از احتمال استفاده از کیوسک های تلفن عمومی برای وای فای شهری خبر داده و با بیان اینکه استفاده از تلفن‌های همگانی در حال حاضر در کشور به حداقل رسیده است، اظهار کرد: بر همین اساس طی سالهای گذشته هر سال تعدادی از این کیوسک‌ها از سطح شهرها جمع‌آوری شده است اما در نهایت شرکت مخابرات ایران در این خصوص به این نتیجه‌گیری رسیده که این کیوسک‌ها حفظ شوند و در کاربری آن‌ها تغییراتی ایجاد شود.
 
داود زارعیان با اشاره به این که در حال حاضر در سطح کشور بیش از 167 هزار کیوسک تلفن عمومی فعال است، اظهار کرد: اگرچه روند توسعه کیوسک‌های تلفن عمومی کم شده اما تعداد آن‌ها طی یک سال گذشته کاهشی پیدا نکرده است و براساس کاربری‌های جدیدی که قرار است برای آنها تعریف شود سیاست فعلی مخابرات حفظ این کیوسک‌ها محسوب می‌شود.
 
همچنین بر اساس صحبت های وی، یکی از کاربری‌هایی که احتمال دارد در آینده برای این کیوسک‌ها مورد توجه قرار گیرد استفاده از کیوسک‌های تلفن عمومی برای توسعه وای‌فای شهری خواهد بود.

URL: https://www.ictna.ir/id/068514/

Code: 068514