بلومبرگ: مایکروسافت سالیانه حداکثر شش گوشی هوشمند معرفی خواهد کرد

منبع: زومیت
مایکروسافت در حال ایجاد تغییرات اساسی در بخش گوشی‌های هوشمند خود است. دیروز خبر اخراج ۷/۸۰۰ نفر از مایکروسافت که غالبا کارکنان بخش گوشی همراه هستند، منتشر شد و خبر جدید تغییرات در سیاست‌های مایکروسافت، نشان می‌دهد این شرکت در ایجاد تغییرات بزرگ مصمم است.
 
ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت اعلام کرده است که بخش گوشی‌های هوشمند این شرکت بر روی سه رده‌ی اصلی گوشی‌های با ارزش خرید بالا، گوشی‌های تجارتی و پرچم‌دارها تمرکز خواهد کرد. امروز بلومبرگ نیز جزئیات بیشتری از آینده‌ی بخش گوشی‌های همراه مایکروسافت منتشر کرده است.
 
بنابر گزارش بلومبرگ و با توجه به گفته‌های مقامی آگاه، مایکروسافت سالانه یک یا دو گوشی هوشمند در سه رده‌ی ذکر شده معرفی خواهد کرد. با یک حسابی سر انگشتی می‌توان متوجه شد که این شرکت قصد دارد سالانه حداکثر شش گوشی جدید معرفی کند.
 
امسال مایکروسافت شش گوشی هوشمند معرفی کرده است: لومیا ۴۳۵، لومیا ۵۳۲، لومیا ۶۴۰، لومیا ۶۴۰ XL، لومیا ۴۳۰ و لومیا ۵۴۰ دو سیم. با این وجود معرفی شش گوشی هوشمند، به این معنا نیست که شاهد عرضه‌ی گوشی جدید از مایکروسافت قبل از اتمام سال ۲۰۱۵ میلادی نباشیم چرا که به احتمال قوی سیاست جدید مایکروسافت از سال آینده‌ی میلادی عملی خواهد شد.
 
نکته‌ی دیگر این است که گوشی‌های معرفی شده مشخصاتی در حد پرچم‌دارها ندارند و قطعا مایکروسافت در کنار معرفی ویندوز ۱۰ موبایل نیاز به معرفی گوشی پرچم‌دار نیز خواهد داشت. بنا بر شایعات این گوشی لومیا ۹۴۰ خواهد بود اما تا به امروز معرفی آن به طور رسمی تایید نشده است.
 
ویندوز ۱۰ موبایل در شهریور ماه سال جاری معرفی خواهد شد و تا آن زمان باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا مایکروسافت قصد معرفی پرچم‌دارجدیدی دارد یا خیر.

URL: https://www.ictna.ir/id/071783/

Code: 071783