آیا رابط کاربری MIUI 7 مبتنی بر اندروید M است؟

منبع: دیجی کالا
براساس شایعه‌های منتشر شده، شیائومی قصد دارد به‌زودی نسخه جدیدی از رابط کاربری MIUI را معرفی کند. قرار است نسخه‌ی جدید رابط کاربری MIUI‌ مبتنی بر اندروید M باشد.
 
شیائومی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های الکترونیکی در زمینه طراحی و توسعه فروش گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های تلفن همراه و لوازم الکترونیکی مصرفی در چین شناخته می‌شود. این شرکت کار خود را با ساخت رابط کاربری MIUI  آغاز کرده است که یک رابط کاربری مبتنی بر اندروید است. همچنین در این رابط کاربری، علاوه بر ویژگی‌های پیش‌فرض، ویژگی‌های بسیار دیگری هم دیده می‌شود. نسخه ۶ از رابط کاربری MIUI  را می‌توان بر روی تمام گوشی‌های جدید و سطح بالای شرکت شیائومی مانند Mi4، نوت پرو، Mi نوت، Mi3 و بسیاری از گوشی‌های رده‌ بالای تولید شده در دیگر شرکت‌های سازنده‌ی گوشی مانند ال‌جی و سامسونگ مشاهده کرد.
 
نسخه‌ی 6 از رابط کاربری MIUI شرکت شیائومی، مبتنی بر اندروید 5.0 لالی‌پاپ است. البته این نسخه اندروید کمی قدیمی شده چرا که گوگل مدت‌ها قبل اندروید ۵.۱ را هم ارایه کرده و قرار است در ماه‌های آینده شاهد معرفی نسخه‌ی M از اندروید هم باشیم.  براساس اخبار منتشر شده، شیائومی در حال کار روی نسخه‌ی جدیدی از رابط کاربری خود مبتنی بر آخرین نسخه‌ی اندروید است که احتمالا نام آن نیزMIUI 7  خواهد بود. بنا بر شایعه‌های منتشر شده قرار است این نسخه از رابط کابری شیائومی در تاریخ 16 آگوست (25 مرداد امسال) معرفی شود.
 
تاریخ اعلام شده روز خاصی برای شیائومی به شمار می‌رود. به این دلیل که این شرکت در آن روز به صورت سالانه تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه‌ای را به کاربران خود ارایه می‌کند. همچنین نسخه‌ی 6 از رابط کاربری MIUI هم سال گذشته در همین تاریخ معرفی شده است. به‌نظر می‌رسد قرار است بار دیگر در همین روز شاهد معرفی نسخه‌ی جدیدی از رابط کاربری MIUI‌ باشیم. 

URL: https://www.ictna.ir/id/072173/

Code: 072173