ثبت رکورد جدیدی برای طراحی خلاقانه محصولات سامسونگ/ دریافت هشت جایزه درفستیوال برترین طراحی بین‌المللی (IDEA)

سامسونگ الکترونیکس با دریافت هشت جایزه، موفق به کسب بیشترین تعداد جوایز در فستیوال بین‌المللی طراحی‌های برتر(International Design Excellence Awards) (IDEA) سال 2015 شد.از مجموع هشت جایزه، یک طلا، سه نقره وچهار برنز به محصولات مختلف سامسونگ اعطا شد که تمامی این محصولات از لوازم‌خانگی گرفته تا لوازم جانبی تلفن همراه، طراحی نوآورانه محصولات سامسونگ را به نمایش می‌گذارند.
 
بو- کیون یون،رییس و مدیر ارشد اجرایی سامسونگ درباره این رکورد جدید گفت: «سامسونگ همواره تلاش می‌کند با توجه به نیاز کاربران و الهام از مشاهدات خود، طرح‌هایی خلاقانه ارائه کند که درنهایت زندگی کاربران را بهبود بخشد.»
 
فستیوال بین‌المللی طراحی‌های برتر(IDEA)در سال 1980 توسط انجمن طراحان صنعتی امریکا تأسیس شد و تا به امروز یکی از معتبرترین مسابقه‌های جهانی حوزه طراحی محسوب می‌شود که هرسال به منظور معرفی تأثیرگذارترین و خلاقانه‌ترین طراحی برپا می‌شود.
 
جایزه طلایی:
دوربینNX mini: دوربینی بدون آینه و با لنز قابل‌تعویض.این دوربین فقط22.5 میلی‌مترضخامت و 158گرم وزن دارد.در طراحی آن، ترکیبی نوین از ماهیت دوربین‌های سنتی و تجربه و نیازهای زندگی امروز، ارائه شده است.
 
جایزه نقره‌ای:
ماشین ظرف‌شوییWaterWall:یک ماشین ظرف‌شویی مجهز به بازوی شستشوی خطی است که تمام فضای داخل دستگاه را تحت پوشش قرارمی‌دهد؛ به این ترتیب،ظرف‌هایی که در چهارگوشه قراردارند نیز به‌طور کامل شسته می‌شوند. در این ظرف‌شویی، سیستم فلکس‌تری(Flextray) نیز تعبیه شده که صفحه‌ای با قابلیت‌جابه‌جایی است و به کمک آن، قرار دادن و خالی کردن ظروف به سادگی انجام می‌گیرد.
 
فلیپ کاور (LED Flip Wallet) LED: برای نخستین بار در دنیا، کاوری برای تلفن‌های هوشمندطراحی شده که امکان نمایش اطلاعات و پیام‌های جدید، بدون نیاز به بازکردن کاورفراهم می‌شود. طراحی جالبی که سامسونگ برای نمایش اعلانات در این محصول درنظر گرفته، استفاده از چراغ‌های LED است که دربافت این قاب تعبیه ‌شده‌ است.
 
فلسفه طراحی لوازم‌خانگی دیجیتال(Digital Appliance Design Philosophy Framework):این فلسفه به منظور ترویج و شناساندن طراحی لوازم‌خانگی سامسونگ، تعریف شده است.
 
جایزه برنز:
هدست واقعیت مجازیGear VR:یکی از جدیدترین لوازم جانبی موبایل‌های سامسونگ، هدست Geat VR است. این دستگاه پوشیدنی،به آخرین مدل‌ تلفن‌های هوشمند سامسونگ متصل و تنها با یک پد لمسی کنترل می‌شود. طراحی ارگونومیک این دستگاه به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی درهر زمان و هر مکانی از آن استفاده کنند.
 
اسپیکر بی‌سیم با قابلیت پخش صدای 360 درجه:یکی از جذاب‌ترین اسپیکرهای سامسونگ به دلیل طراحی منحصر به‌ فردی که دارد، صدا را در تمامی جهت‌ها، به طور مداوم، یکپارچه و با کیفیت بالا پخش می‌کند.
 
کولر شخصی(Personal Cooler): کولری که به دلیل طراحی کاربردی دستگیره آن، به راحتی قابل‌جابه‌جایی است. سامسونگ، این کولرها را به‌گونه‌ای طراحی کرده که برای راه‌اندازی و نصب، نیازی به فضای خارجی ندارند.
 
مایکروفر هات بلست(Hotblast): مایکروفری لوکس که سطحی صاف،صیقلی و ظاهری شیک و جذاب دارد. این مایکروفر با داشتن قاب باریک و درب عریض، متناسب باخانه‌های مدرن امروزی طراحی شده است.
همچنین 31 محصول دیگرسامسونگ نیز به مرحله نهایی راه یافتند. تلویزیون‌های SUHD مدلS9Wو همچنین، پرینترهای UX سامسونگ(Smart UX Center)از این جمله هستند.

URL: https://www.ictna.ir/id/072956/

Code: 072956