مشترکان T-Mobile بدون هرگونه ابزار تماس تصویری برقرار می‌کنند

شرکت مخابراتی T-Mobile قابلیت جدیدی ارایه کرده است که به شما امکان می‌دهد از طریق بخش شماره‌گیری گوشی هوشمند خود تماس‌های ویدیویی برقرار کنید و این کار را کاملا مشابه تماس‌های صوتی به انجام برسانید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سرویس جدید با نام Video Calling معرفی شده است و برای استفاده از آن نیاز به بارگذاری یا نصب هیچ گونه ابزار کاربری نیست و به گفته شرکت مذکور کاربران به راحتی می‌توانند آن را در اختیار بگیرند.

«نِویل ری» مدیر فناوری شرکت T-Mobile گفت: «در دستگاه‌هایی که سرویس Video Calling را فعال کرده باشند یک آیکون کوچک مخصوص دوربین دیجیتالی در کنار هر یک از شماره تلفن‌ها نمایان می‌شود و البته این آیکون برای مخاطبانی است که تلفن همراه آنها قابلیت برقرار تماس تصویری را داشته باشد. اگر شخصی که با او تماس می‌گیرید نتواند تماس تصویری برقرار کند، آیکون تماس ویدیویی به رنگ طوسی و به صورت غیرفعال خواهد بود».

در حال حاضر تنها مشترکانی که از خدمات T-Mobile استفاده می‌کنند و قصد انجام تماس‌های درون‌شبکه‌ای را دارند می‌توانند سرویس مذکور را مورد استفاده قرار دهند. با این وجود ری توضیح داد که به همراه گروهش در حال کار  کردن روی سرویس هستند تا امکان استفاده از آن برای دیگر شبکه‌های مخابراتی هم فراهم شود.

این سرویس از گوشی‌های هوشمند Galaxy S6 edge+، Galaxy Note 5، Galaxy S6 و Galaxy S6 edge سامسونگ پشتیبانی می‌کند و قرار است در آینده نزدیک لیست بیشتری از گوشی‌ها به آن اضافه شود.


URL: https://www.ictna.ir/id/073115/

Code: 073115