یک سایت اینترنتی ایمیل‌ 170 مدیر دولتی آمریکا را لو داد

اطلاعات مربوط به بیش از یک میلیون کاربر که در سایت اینترنتی BeautifulPeople.com ذخیره شده بود به سرقت رفت و به صورت عمومی روی اینترنت منتشر شد. این اتفاق در پی هک شدن سرورهای سایت اینترنتی مذکور در پایان سال 2015 میلادی رخ داد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگرچه هک شدن این سایت اینترنتی نه چندان مشهور چندان مهم به نظر نمی‌رسد، ولی این نخستین باری است که گفته می‌شود در این سایت اطلاعات اشخاص بسیار مهم هم موجود بود.

این سایت اینترنتی که نوعی پلتفرم اینترنتی دوستیابی و هماهنگی قرارهای ملاقات محسوب می‌شود پیش‌تر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که آزمایش‌های خود را روی سرورهای جدید انجام داده است تا پایگاه داده خود را ایمن کند.

«توری هانت» مدیر تحقیقات مرکز HaveIBeenPwned اعلام کرد اطلاعات سرقت شده از سایت اینترنتی مذکور به صورت آنلاین فروخته شده است و هنوز به طور دقیق مشخص نیست چه کسی با چه هدفی این اطلاعات را خریداری کرده است.

مرکز Forbes نیز این مطلب را تایید کرد و توضیح داد یکی از افرادی که در فرآیند فروش اطلاعات دخیل بوده است این خبر را منتشر کرد. در این سرقت اطلاعات مهمی مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل، رمز عبور، تصاویر شخصی، شغل، محل زندگی و ... سرقت شده است.

لازم به ذکر است در سرقت اطلاعات 1.1 میلیون کاربر این سایت، آدرس پست الکترونیکی 170 کارمند ارشد دولتی هم به چشم می‌خورد.


URL: https://www.ictna.ir/id/077154/

Code: 077154