گوگل به کارمندان‌اش کمک می‌کند شرکتی مستقل برای خودشان بزنند

منبع: دیجی کالا
اگر در گوگل مشغول به کار هستید، قبل از هر چیز از اینکه وب‌سایت ما را می‌خوانید از شما تشکر می‌کنیم. با این حال، اگر کارمند گوگل هستید، احتمالا زمان زیادی را به این موضوع فکر می‌کنید که آیا باید در این شرکت بمانید، یا اینکه از آن خارج شوید و ایده‌هایی که در ذهن‌تان پرورانده‌اید را جامه‌ی عمل بپوشانید. با این حال، امکان انجام هر دو کار به صورت همزمان هم وجود دارد.
 
اگر اید‌ه‌ی کارمندان گوگل بگیرد، این شرکت به آن‌ها کمک می‌کند تا شرکتی برای خودشان تاسیس کنند.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، گوگل پروژه‌ای را در داخل شرکت به اسم Area 120 به راه انداخته است. برخلاف آن چه اسم این پروژه در ذهن تداعی می‌کند، Area 120 ربطی به فضایی‌ها یا منطقه‌های نظامی ندارد. در قالب پروژه‌ی Area 120، کارمندان گوگل می‌توانند ایده‌های تجاری و ایده‌هایی که برای به راه انداختن شرکت‌های مستقل و استارتاپ‌ها دارند را به کمک گوگل، تحقق بخشند. اگر ایده‌ای که به گوگل ارایه می‌شود، پذیرفته شود، تیمی به این ایده تخصص داده می‌شود تا تمام وقت روی آن کار کنند.
 
افراد می‌توانند برای استارتاپ‌هایی که به کمک گوگل و در قالب پروژه‌ی Area 120 به راه می‌اندازند، بودجه هم بگیرند. اگر ایده‌شان بگیرد و موفق شود، گوگل به این افراد کمک می‌کند تا شرکتی برای خودشان تاسیس کنند و به طور کلی از زیرمجموعه‌ی گوگل خارج شوند.
 
با اینکه هنوز هم اطلاعات زیادی از برنامه‌ی گوگل و پروژه‌ی Area 120 نداریم، اما احتمالا گوگل به عنوان سرمایه‌گذار در این شرکت‌ها باقی خواهد ماند و در آینده، از آن‌ها سود خواهد برد.
 
طبق گزارش Business Insider، اسم Area 120 به یکی از شعارهای گوگل اشاره دارد که می‌گوید کارمندان این شرکت، باید ۲۰ درصد زمان کاری‌شان را به کار روی ایده‌های جالبی که در ذهن دارند، اختصاص دهند.

URL: https://www.ictna.ir/id/077164/

Code: 077164