بیش از ۹۰۰ میلیون گوشی هوشمند در معرض حمله سایبری

منبع: مهر
هکرها در کمین بیش از ۹۰۰ میلیون کاربر گوشی هوشمند نشسته اند.
کارشناسان مسائل امنیتی اعلام کردند، در چهار قسمت نرم افزار درایورهای ساخت شرکت Qualcomm که در حدود ۸۰ درصد ریز تراشه های گوشی هوشمند را تولید می کند، نقاط آسیب پذیر وجود دارد که می تواند موجب هک شدن تلفن های هوشمند آندروید شود.
 
کارشناسان حوزه آی تی این چهار قسمت را QuadRooter نامگذاری کرده اند. به گفته آنها با ساخت یک بد افزار توسط هکرها، دسترسی به اطلاعات گوشی کاربرها امکان پذیر خواهد بود.
 
گفته می شود در صورت دسترسی هکرها به این نقاط ضعف، امکان کنترل کامل گوشی کاربر برای آنها مهیا می شود و می توانند فایل ها را تغییر، حذف و جابجا کنند ضمن اینکه اضافه کردن اپلیکیشن و همچنین دسترسی به صفحه نمایشگر، دوربین، میکروفون و سایر اطلاعات گوشی همراه را در اختیار خواهند داشت.
 
کارشناسان آی تی اعلام کردند، گوشی هایی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند عبارتند از سامسونگ گلکسی اس ۷ و اس ۷ Edge، سونی اکسپریا Z Ultra، گوگل  Nexus ۵X, ۶ and ۶P، اچ تی سی وان ام ۹ و اچ تی سی ۱۰، ال جی G۴،  G۵ و  V۱۰، موتورولا  Moto X، وان پلاس ۱، ۲ و۳، بلک بری Priv، بلک فون ۱ و ۲ هستند.
 
در حال حاضر اپلیکیشن QuadRooter Scanner به صورت رایگان در گوگل پلی در دسترس کاربران است تا با نصب آن و بررسی گوشی خود، نقاط ضعف آن را پیدا کنند و با برنامه های حفاظتی پیشنهاد شده، امنیت موبایل خود را ارتقاء دهند.

URL: https://www.ictna.ir/id/078868/

Code: 078868