آخرین خبر از پروانه های FCP:پرونده FCP ها تا اول مهرماه بسته خواهد شد

منبع: ترند
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای چهار شرکت متقاضی دریافت پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) که براساس مصوبه شماره ۲ جلسه شماره ۲۰۶ مورخ۹۳/۱۰/۲۱ این کمیسیون با موضوع “اصول حاکم بر صدور پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت” شرایط احراز دریافت پروانه را بدست آورده‌ اند، اعلام کرد تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ مهلت دارند تا نسبت به تكمیل، تحویل مدارك و مستندات و پرداخت حق امتیاز به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جهت دریافت پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبكه ارتباطات ثابت (FCP) اقدام کنند.
 
عدم محدودیت تکنولوژی و گستره‌ کشوری، ازجمله ویژگی های است که در پروانه های FCP لحاظ و همچنین بخش ارائه خدمات دیتا، ارتباطات تلفن ثابت، بی‌سیم ثابت و فیبر نوری نیز در قالب این پروانه دیده شد است؛ از دلایل دیگر صدور پروانه‌های FCP تجمیع پروانه‌های قدیمی (PAP، PSTN، ISDP، ISP و VOIP) صادر شده در حوزه‌ اینترنت و فناوری ارتباطات است.
 
گفتنی است که در پایان مهلت فراخوان اعطای پروانه FCP (ایجاد و بهره‌برداری از شبكه ارتباطات ثابت)، ۲۷ تقاضا ثبت شد که از میان تقاضاهای ثبت شده ۱۸ متقاضی شرایط احراز دریافت این پروانه را بدست آوردند که تاکنون جهت آغاز فعالیت ۱۳ شرکت صدورمجوز انجام شده است. بازبینی فهرست متقاضیان اعلام شده این پروانه نشان می‌دهد از جمع ۵ شرکت باقی مانده، چهار شرکت زیر:
 
۱- ارتباطات ثابت پارسیان (شرکت تجمیعی کنسرسیوم فراگیر ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و ارتباطات باند وسیع کشور “IranFCP”)
۲- شبکه انتقال داده های رهام داتک
۳- لایزر
۴- فرزانگان پارس (شرکت تجمیعی کنسرسیوم ایرافون قشم و رایانه گستر فرزانگان اهواز)
 
امکان دریافت پروانه سراسری FCP را خواهند داشت و صحت اخبار غیر رسمی در خصوص انصراف یکی از کنسرسیوهای متقاضی این پروانه (کنسرسیوم اسپادانا) مورد تایید قرار گرفته است.
بدین ترتیب با بسته شدن پرونده پروانه های FCP تا ابتدای مهرماه سال جاری، تعداد نهایی شرکت‌های دارنده این پروانه برای ۱۰ سال آتی  از ۱۷ پروانه فراتر نخواهد رفت.

URL: https://www.ictna.ir/id/078958/

Code: 078958