برنامه های گوگل برای گسترش واقعیت مجازی

منبع: مهر
برنامه های گوگل برای گسترش فناوری واقعیت مجازی اعلام شد که بر اساس آن این شرکت آپدیت ویژه کاربران اندروید برای پشتیبانی از این فناوری را آغاز کرده است.
 
چند ماه قبل در کنفرانس Google I/O شاهد معرفی Daydream به عنوان پلتفرم واقعیت مجازی گوگل بودیم. طبق گزارشی که امروز منتشر شده، این کمپانی عرضه آپدیت ویژه کاربران اندروید برای پشتیبانی از این سیستم را آغاز کرده. بدین ترتیب انتظار می رود که طی هفته های آتی شاهد رونمایی رسمی از این فناوری نوین باشیم.
 
در همین رابطه، گوگل روی محتوای تولید شده از سوی مؤسسه Hulu و برخی از کاربران مشهور یوتوب سرمایه گذاری کرده است. یوتوب و HBO از جمله اپلیکیشن های پخش محتوای ویژه Daydream خواهند بود، ضمن اینکه کاربران قادرند برنامه های ورزشی لیگ برتر بیس بال و بسکتبال NBA را نیز با استفاده از پلتفرم VR تماشا کنند.
 
کمپانی های سازنده بازی های ویدیویی نیز با گوگل همکاری می کنند تا گزینه های متنوعی را پیش روی کاربران قرار دهند. به هر حال، هرچه محتوای بیشتری از سوی ساکنین مانتن ویو برای Daydream معرفی شود، کاربران بیشتری به سمت آن جذب شده و پیشرفت برجسته تری خواهد داشت.
 
پلتفرم واقعیت مجازی Daydream علاوه بر ارائه محتوای واقعیت مجازی از طریق اپلیکیشن، بازی و کلیپ های ویدیویی، اطلاعات کاملی در مورد نحوه طراحی و ویژگی های مورد نیاز برای تولیدکنندگان به همراه دارد. به این ترتیب، کمپانی فوق قصد دارد تجربه VR را به شکلی یکنواخت و یکپارچه درآورد تا کاربران را از سردرگمی برهاند.
 
همچنین گوگل علاوه بر هدایت سازندگان دیگر به مسیری از پیش تعیین شده، قصد دارد سخت افزاری اختصاصی را نیز برای این تکنولوژی تولید و عرضه کند.
 
VR هنوز در اول راه قرار دارد. طبق تحقیقات کمپانی معتبر «گارتنر» فروش تجهیزات VR طی سال جاری به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده و تا سال ۲۰۲۰ به حدود ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

URL: https://www.ictna.ir/id/079318/

Code: 079318