دیدار واعظی با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی/امضاء سند همکاری های مشترک در حوزه ارتباطی، مخابراتی و پستی

منبع: تماس نیوز
در دیدار واعظی با وزیر ارتباطات کره ، وزرای دو کشور سند همکاری مشترک در حوزه ارتباطی، مخابراتی و پستی را امضاء کردند و همزمان سند همکاری های فنی مشترک بین شرکت سامسونگ و مرکز پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به امضا مسئولین رسید.
 
محمود واعظی  که در راس هیاتی از مسئولین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت های خصوصی ارتباطی و اپراتورهای کشور به کره جنوبی سفر کرده است با همتای خود  جوی یان گی وزیر علوم و ارتباطات و برنامه ریزی این کشور دیدار و گفتگو کرد 
 
محمود واعظی در این ملاقات ضمن برشمردن زمینه همکاری های متنوع و گسترده بین بخش دولتی و خصوصی دو کشور و همچنین دیدارهای صورت گرفته شرکت های ایرانی با همتایان و شرکت های کره ای بر افزایش سطح همکاری ها بین دو کشور تأکید کرد.
 
وی همچنین با اشاره به همکاری های گذشته دو کشور و سندهایی که بین طرفین به امضا رسیده است، گفت: با توجه به سرعت رشد تکنولوژی برای زمینه های همکاری های گذشته باید چارچوب جدیدی را تعریف و تعیین کرد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در ادامه اظهار کرد: تأکید ما بر این است که مفاد این توافقات اجرا شود و در کنار آن حمایت و پشتیبانی دولت کره جنوبی از شرکت های کره ای در زمینه هایICT،IT و همکاری های فضایی و ماهواره ای می تواند در مسیر محقق شدن توافقات موثر باشد.
 
وی با بیان اینکه شرکت های ایرانی آماده مشارکت با کلیه شرکت های کره ای هستند بیان کرد: معتقدیم که دو کشور با ظرفیت های موجود می توانند مکمل یکدیگر باشند.
 
واعظی تصریح کرد: ایران مستعد سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزهICT است و با توجه به نیروی جوان و متخصص خود در حوزه های جدید تکنولوژی، می تواند تأثیر زیادی را در بازارهای منظقه داشته باشد.
 
وزیر علوم کره جنوبی ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور کره در ماه می به ایران اعلام کرد: کره جنوبی آماده اجرای دستورات روسای جمهوری دو کشور برای همکاری در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه ارتباطات و مخابرات است.
 
وی افزود: یقیناً با اراده و فضای موجود بین دو کشور شرکت های کره ای همواره ایران را به عنوان یک شریک قابل قبول و متعهد ارزیابی کرده اند و ما می توانیم به همکاری ادامه بیش از قبل ادامه دهیم.
 
وزیر علوم و ارتباطات و برنامه ریزی کره جنوبی در ادامه با اشاره به مفاد سند امضا شده بین طرفین اعلام کرد: مکانیزم پیگیری توافقات با تشکیل کمیته کار تخصصی و ارائه گزارش به وزرا می تواند در تسریع امور تأثیر گذار باشد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: اولین اجلاس کارگروه تخصصی تا پایان سپتامبر در ایران برگزار می شود.
 
گفتنی است در پایان این جلسه وزرای دو کشور سند همکاری مشترک در حوزه ارتباطی، مخابراتی و پستی را امضاء کردند و همزمان سند همکاری های فنی مشترک بین شرکت سامسونگ و مرکز پژوهشگاه های تحقیقاتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا مسئولین مربوطه رسید.

URL: https://www.ictna.ir/id/079496/

Code: 079496