«ماریسا مایر» از پست مدیرعاملی یاهو برکنار شد

«ماریسا مایِر» مدیرعامل شرکت یاهو که طی چند سال اخیر نتوانست این غول بزرگ اینترنتی را از بحران خارج کند با این شرکت خداحافظی کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در پی واگذاری یاهو به شرکت مخابراتی Verizon، خانم مایر به پاس فعالیت‌های خود در شرکت یاهو پاداش 23 میلیون دلاری دریافت کرد تا برای همیشه پست مدیرعامل آن را کنار بگذارد.

پاداش 23 میلیون دلاری «ماریسا مایر» بخشی از قرارداد «چتر نجات طلایی» بود که او با شرکت یاهو منعقد کرد و زمانی که شرکت مخابراتی Verizon خرید یاهو را به طور کامل انجام داد، تصمیم بر آن شد که مایر برکنار شود.

شرکت مخابراتی Verizon بر اساس آخرین تصمیمات خود خدمات اینترنتی اصلی یاهو شامل Yahoo Mail و Yahoo Finance را خرید و روز گذشته با انتشار بیانیه رسمی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تایید شد که واگذاری یاهو کامل شده است.

بر اساس اسناد منتشر شده در این کمیسیون آمریکایی، خانم مایر 3 میلیون دلار از مبلغ مذکور را به صورت نقدی دریافت کرد و مابقی آن در قالب سهام یاهو به او واگذار شد.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار است خانم مایر از سمَت مدیرعامل کناره‌گیری کند و به عنوان یکی از هسته‌های اصلی گروه مدیریتی یاهو به فعالیت خود ادامه دهد.


URL: https://www.ictna.ir/id/082799/

Code: 082799