ارزیابی ارتباطات حوزه مخابرات سیار از تابستان/ افزایش کیفیت سرویس‌دهی اپراتورها

رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی از اجرای طرح ارزیابی ارتباطات حوزه مخابرات سیار طی تابستان امسال خبر داد و گفت: اجرای این طرح می‌تواند کیفیت سرویس‌دهی اپراتورها به مردم را افزایش و تعداد قطعی ارتباطات را نیز کاهش دهد.
 
حبیب‌الله اصغری در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با اشاره به طرح "ارزیابی ارتباطات حوزه مخابرات سیار"، اظهار کرد: این یک روال طبیعی است که اپراتورها، جی‌پی‌اس و آنتن‌های مخابراتی بتوانند یک ارزیابی بین اپراتورهای مختلف داشته باشند و به ارزیابی کیفیت سرویس در سراسر کشور بپردازند.
 
رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی افزود: ارزیابی ارتباطات حوزه مخابرات سیار بزرگترین حوزه کاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی برای سال جاری است.
 
وی تصریح کرد: اجرای این طرح می‌تواند کیفیت سرویس‌دهی اپراتورها به مردم را افزایش داده و تعداد قطعی ارتباطات را نیز کاهش دهد، همچنین از طرفی زمان انتظار ارتباط به حداکثر می‌رسد.
 
اصغری با بیان اینکه با اپراتورها و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رایزنی کردیم و مقرر شده از تابستان این طرح در هشت استان غربی کشور اجرایی شود.
 
رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: این طرح یک طرح مشارکتی با برخی از شرکت‌های بزرگ آی‌تی کشور است.

URL: https://www.ictna.ir/id/083451/

Code: 083451