وزیر ارتباطات: اپراتورهای مجازی موبایل در حوزه خدمات ارزش افزوده وارد می‌شوند

منبع: شرکت مخابرات ایران
وزیر ارتباطات گفت: ‎اپراتورهای مجازی موبایل بدون اینکه نیاز به سرمایه گذاری کلان در بخش زیر ساخت و شبکه داشته باشند با هماهنگی و تفاهم با اپراتورهای اصلی به ارائه خدمات تخصصی می پردازند.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بازدید از بیست و سومین نمایشگاه الکامپ با اشاره به جایگاه اپراتورهای مجازی و نقش آنها در کشور اظهار داشت: اپراتورهای مجازی قطعا مکمل اپراتورهای اصلی هستند و همکاری نزدیکی با هم دارند. این اپراتورها بدون اینکه نیاز به سرمایه گذاری کلان در بخش زیر ساخت و شبکه داشته باشند با هماهنگی و تفاهم با اپراتورهای اصلی به ارائه خدمات تخصصی می پردازند.
 
وی افزود: خوشبختانه از دو ماه قبل این اتفاق و فعالیت اپراتورهای مجازی شروع شده و اپراتورهای اصلی برخی از شبکه های خود را در اختیار اپراتورهای مجازی قرار دادند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: اپراتورهای مجازی قطعا خدمات ارزش افزوده دارند و امیدواریم به زودی فعالیت های تخصصی خود را آغاز کنندتا کاربران و مردم بتوانند از سرویس ها و خدمات آنها نهایت بهره مندی رو داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: به طور مثال در برخی از کشورها طرفداران یک تیم فوتبال همگی عضو یکی از اپراتورهای مجازی هستند و امیدواریم در ایران هم فعالیت های تخصصی این اپراتورها به زودی شکل بگیرد تا شاهد رشد خدمات تخصصی در بستر فناوری باشیم.
 
واعظی در پاسخ به وضعیت نامطلوب حوزه کودک و نوجوان در بستر وب و نقش فعالی که اپراتوهای مجازی مانند هوشمند امین در این بخش می توانند داشته باشند، تاکید کرد: به نظرم بخشی از اپراتورهای مجازی می توانند در این حوزه کار کنند و امیدواریم اتفاقات مطلوبی در این بخش شاهد باشیم.

URL: https://www.ictna.ir/id/084266/

Code: 084266