سهامداران غیر دولتی مخابرات ایران با ادغام همراه اول در مخابرات ایران مخالفت کردند

منبع: تلکام نیوز
شنیده می‌شود سه تن از اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران به همراه مدیرعامل این شرکت جلسات متعددی با سهامداران غیر دولتی مخابرات داشته‌اند تا موضوع ادغام همراه اول در مخابرات ایران را به سرانجام برسانند؛ اما این سهامداران با موضوع ادغام در شرایط فعلی مخالفت کرده‌اند.
 
هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران که اردیبهشت ماه سال گذشته و پس از یک دوره اختلاف میان دولت و سهامدار غیردولتی وجود داشت، آغاز به کار کرد و در همان ابتدا یک برنامه ۵ ساله ارائه داد که مهم‌ترین بخش آن، ادغام شرکت‌های مخابرات استانی و همراه اول در شرکت مخابرات ایران بود. 
 
شرکت‌های استانی در مهرماه سال گذشته ادغام شدند اما درباره همراه اول، موضوع به سال ۹۷ موکول شد.
 
گفته می‌شود که برات قنبری رئیس هیات مدیره، مظفرپوررنجبر نائب رئیس پیشین هیات مدیره، بابک تراکمه عضو هیات مدیره و رسول سرائیان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ابتدا جلسه‌ای با احمد وحیددستجردی مدیرعامل یکی از شرکت‌های مالک کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین داشته‌اند که او با موضوع ادغام، مخالفت کرده است. 
 
همچنین این افراد جلسه‌ای با مدیران ارشد توسعه اعتماد مبین با حضور مدیرعامل همراه اول داشته‌اند که در آنجا نیز موضوع ادغام شرکت ارتباطات سیار ایران با مخابرات ایران تصویب نشده است.
 
زیان‌دهی شرکت مخابرات ایران و وجود ۱۰ درصد از سهام همراه اول در بورس، مهم‌ترین دلایل این مخالفت‌ها عنوان شده است.
 
پیش‌تر، برات قنبری مهم‌ترین دلیل حضور خود در شرکت مخابرات ایران را موضوع ادغام‌ها عنوان کرده بود و اکنون مشخص نیست با منتفی شدن این موضوع، آیا ادغام همراه اول در مخابرات ایران در دولت دوازدهم پیگیری خواهد شد یا خیر.

URL: https://www.ictna.ir/id/084471/

Code: 084471