وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: مخابرات 14 هزار پورت فیبرنوری ظرف 6 ماه واگذار کرده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم توسعه شبکه دسترسی فیبرنوری در کشور گفت: شرکت مخابرات ایران موفق شده که ظرف مدت 6 ماهه گذشته 14 هزار پورت فیبرنوری در تهران نصب و راه اندازی کند.
 
به گزارش ستاد خبری شرکت مخابرات ایران در تلکام، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌کام) با اشاره به اینکه مطابق با برنامه‌های توسعه‌ای کشور، ملزم به توسعه بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اشباع بازار موبایل، باید توسعه بازار ارتباطات ثابت را در دستور کار قرار دهیم که امیدواریم این مهم با توسعه نظام تعرفه‌گذاری در این بخش محقق شود.
 
وی از سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری اپراتور ایرانیان نت برای فیبر نوری در کشور خبر داد و گفت: در راستای توسعه بازار فیبر نوری، شرکت مخابرات ایران نیز طی 6 ماه گذشته بالغ بر 14 هزار پورت فیبر نوری در تهران واگذار کرده است که امیدواریم تا سال آینده به 100 هزار پورت افزایش یابد.
 
آذری جهرمی از شرکت مخابرات ایران خواست امکان فعالیت بخش خصوصی را در بازار ارتباطات ثابت فراهم کند.
 
محمدجواد آذری جهرمی از آزادسازی مکالمات بین‌الملل از انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت تا سال آینده خبر داد و گفت: تا سال آینده شاهد آزادسازی سرویس مکالمات بین‌الملل از انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت خواهیم بود که این موضوع به بهبود کیفیت ارتباطات و امکان حضور و فعالیت اپراتورهای مجازی در بازار کمک می‌کند.
 
وی ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال تنظیم این شرایط است که تا سال آینده پیش‌بینی می‌کنیم این موضوع اجرایی شود.
 
آذری جهرمی همچنین با اشاره به فعال شدن اپراتورهای مجازی تلفن همراه گفت: بر اساس وضعیت بازار تلفن همراه پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیتی پنج درصدی برای این اپراتورها در بازار رقم بخورد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از ورود اپراتورهای خصوصی پست به بازار و آغاز فعالیت آنها خبر داد و گفت: ارزش بازار فعلی پست 800 میلیارد تومان است که امیدواریم تا سال آینده و با فعال شدن اپراتورهای خصوصی پست، این رقم به 1600 میلیارد تومان برسد.
 
وی آغاز فعالیت اپراتورهای تلویزیون اینترنتی را در راستای اجرای پروژه دو برابر کردن تولید محتوای داخلی مطابق با تکالیف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/085331/

Code: 085331