آمار خیره‌کننده رقیب اوبر در آسیا

آی‌تی ایران : شرکت Grab، رقیب قدرتمند سرویس اوبر که در جنوب شرقی آسیا فعالیت دارد، اعلام کرد که مجموع سفرهای ثبت شده با این سرویس حمل و نقل، از یک میلیارد عدد گذشته است.
 
این کمپانی در سال ۲۰۱۲ در کشور مالزی شروع به کار کرد و امروز در بیش از ۱۴۲شهر از کشورهای سنگاپور، مالزی، اندونزی، تایلند، ویتنام، فیلیپین و میانمار فعالیت دارد. گرب از ابتدا به‌عنوان خط تاکسیرانی مجوز دریافت کرد و با گذشت زمان و گسترش کسب و کار خود با شیوه‌ای مشابه آنچه شرکت اوبر انجام می‌دهد، توانست به این رکورد دست پیدا کند.
 
شرکت گرب از سوی SoftBank و Didi در چین پشتیبانی می‌شود و این دو شرکت در مجموع مبلغ ۲ میلیارد دلار روی گرب سرمایه‌گذاری کرده‌اند. گرب حالا شرکتی با ارزش ۶ میلیارد دلار و ارزشمندترین شرکت فعال در زمینه تکنولوژی در جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که بیش از ۲ میلیون راننده دارد و برنامه مخصوص گوشی هوشمندش نیز تاکنون ۶۸ میلیون بار دانلود شده است.
 
برای مقایسه، اوبر در ماه ژوئن به رکورد ۵ میلیارد سفر دست پیدا کرد که البته این رقم شامل تمام کشورهای مختلفی که اوبر در آنها فعالیت دارد، نمی‌شود. شرکت Didi نیز جزو شرکت‌های یک میلیارد سفره محسوب می‌شود. Lyft که بزرگ‌ترین سرویس حمل و نقل آمریکا است، تابستان گذشته به رکورد ۵۰۰ میلیون سفر دست پیدا کرد. شرکت گرب طی ۵ سال گذشته، رشد زیادی را تجربه کرده است و قابلیت‌های مختلفی را در فواصل زمانی کم معرفی می‌کند که یکی از دلایل اصلی رشد این تجارت نوپا محسوب می‌شود.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/085586/

Code: 085586