ابهام در قیمت پرچمدار جدید غول تکنولوژی کره

منبع: ایسنا

برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که پرچمدار جدید سامسونگ از سایر پرچمداران قبلی این غول تکنولوژی کره‌ای، گران‌تر خواهد بود.

چند ماه است که گمانه‌زنی‌ها درباره پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ که چیز زیادی به رونمایی از آن باقی نمانده است، در فضای مجازی به گوش می‌رسد.

به تازگی گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان دهنده گران قیمت بودن پرچمداران جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس هستند. این بدان معناست که این گوشی‌های هوشمند در مقایسه با قیمت نمونه‌ها و پرچمداران قبلی این شرکت کره‌ای یعنی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، از قیمت بالاتری برخوردار است.

به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ با الهام از استراتژی‌های قیمت‌گذاری اپل در آیفون ۱۰ (ایکس) و همچنین افزایش قیمت قطعات، تراشه و هزینه‌های تمام شده برای ساخت گوشی‌های هوشمند، تصمیم گرفته که سیاست‌های قیمت‌گذاری و عرضه خود را اندکی تغییر و تحول دهد. البته انتظار می‌رود که این سامسونگ از شکست و میزان فروش بسیار پایین آیفون ۱۰ بدلیل قیمت بالا، درس عبرت گرفته و قیمت چندان بالایی را برای محصول جدید خود در نظر نگیرد.

این شرکت سال گذشته گلکسی اس ۸ را با قیمتی در حدود ۹۳۵ هزار وون (۸۷۵ دلار) در بازار کره‌ جنوبی عرضه کرد اما انتظار می‌رود سامسونگ امسال گلکسی اس‌ ۹ را با قیمتی بین ۹۵۰ تا ۹۹۹ هزار وون یعنی در حدود ۸۹۰ تا ۹۳۵ دلار در این کشور عرضه کند. همچنین قیمت پایه عرضه اس ۸ در بازار ایالات متحده آمریکا ۷۵۰ دلار بود که احتمالا قیمت اس ۹ در سال ۲۰۱۸ با درصد افزایش حدود ۸۰۰ دلار در بازار این کشور عرضه خواهد شد.

طبق گزارش‌های رسمی منتشر شده از سوی سامسونگ، این شرکت قصد دارد گلکسی اس ۹ را در تاریخ ۲۵ فوریه معادل ۶ اسفندماه معرفی و رونمایی کند. مراسم رونمایی از این پرچمدار جدید قرار است در جریان نمایشگاه کنگره جهانی موبایل (MWC ۲۰۱۸ ) برگزار شود.


URL: https://www.ictna.ir/id/087622/

Code: 087622