رئیس سازمان سنجش خبر داد؛ برگزاری اولین آزمون الکترونیکی در اسفند ماه امسال

منبع: ایسنا

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از کسب رتبه اول این سازمان در زمینه دولت الکترونیک خبر داد و گفت: اولین آزمون الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور اسفند ماه امسال به صورت تستی برگزار خواهد شد.

دکتر ابراهیم خدایی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های سازمان امور اداری و استخدامی کشور در سال 96، سازمان سنجش آموزش کشور از نظر وضعیت دولت الکترونیک در بین 57 دستگاه دولتی موفق به کسب رتبه اول شد.

وی در ادامه از برنامه سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری آزمون‌های الکترونیکی خبر داد و گفت: در راستای ارائه خدمات بیشتر الکترونیکی آزمون "تولیمو" در اسفند ماه امسال به صورت آزمایشی و الکترونیکی برگزار می‌شود و در صورت رفع مشکلات احتمالی، این آزمون از سال آینده به صورت کاملا الکترونیکی برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور،‌ تاکید کرد: تلاش ما این است که برگزاری آزمون‌های الکترونیکی را ابتدا از آزمون‌های کوچک شروع کرده و به آزمون‌های بزرگ تعمیم دهیم. در واقع برای برگزاری آزمون‌های الکترونیکی باید شرایط و فضای زیرساختی در کشور فراهم شود.

دکتر خدایی تاکید کرد: در حال حاضر با دانشگاه‌ها رایزنی می‌کنیم که زمینه‌های زیرساختی لازم را برای برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیکی فراهم کنند و از سال آینده بخش خصوصی را نیز وارد برگزاری این آزمون‌ها خواهیم کرد.

وی افزود: سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهادی تخصصی در دو حوزه  "سنجش علمی" و "ارزشیابی آموزشی و تضمین کیفیت آموزش عالی" فعالیت می‌کند و همواره در صدد آن است که عملکرد خود را  با تاکید بر رویه‌های علمی و بهره‌گیری از دانش روز بهبود بخشد تا موجبات تحقق اهداف اسناد بالادستی و رضایت‌مندی بیش از پیش مخاطبان خود و به معنای عام جامعه را فراهم کند.

دکتر خدایی خاطر نشان کرد: بر این اساس سازمان سنجش آموزش کشور در راستای تحقق بند 15 سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر "توسعه نظام اداری الکترونیک و فراهم آوردن الزامات آن به منظور ارائه مطلوب خدمات عمومی" و برنامه دوم نقشه راه اصلاح نظام اداری یعنی"توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری"، سعی کرده است تا با استفاده از ظرفیت‌های نظام فناوری اطلاعات، ارتباطات و در پرتو دانش بومی و تجربه‌های ارزشمند حاصل از قریب به 4 دهه فعالیت در حوزه سنجش علمی و بیش از یک دهه فعالیت در حوزه ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی، زمینه بهبود فرایندها و افزایش کارایی و اثربخشی فعالیت‌های خود را فراهم کند که این اقدامات منجر به افزایش سرعت، دقت، صحت و تسهیل دسترسی به خدمات این سازمان و به تبع آن افزایش رضایت مراجعان و مخاطبان و نیز پاسخگویی و شفافیت در نظام اداری سازمان شده است.


URL: https://www.ictna.ir/id/087647/

Code: 087647