اعلام فراخوان پژوهشی برای بررسی میدانی شبکه ملی اطلاعات

منبع: مهر

شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام نیاز پژوهشی خود در سامانه «عرضه و تقاضای پژوهش»، انجام پژوهش و بررسی میدانی درخصوص لایه هسته شبکه ملی اطلاعات را به پژوهشگران سپرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سامانه عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت) که توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) راه‌اندازی شده است، امکان پیوند میان پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی با نیازهای پژوهشی سازمان‌ها را دنبال می‌کند؛ براین اساس درخواست‌کنندگان و عرضه‌کنندگان پژوهش کشور می توانند با هدف افزایش بهره‌وری ملی و شبکه‌سازی میان نیازها و پژوهش‌ها، باهم ارتباط برقرار کنند.

در این زمینه شرکت ارتباطات زیرساخت موضوع نیاز به انجام پژوهش و بررسی میدانی در لایه هسته شبکه ملی اطلاعات را برای رسیدن به استفاده از تکنولوژی SDN (مجازی‌سازی عملکردهای شبکه نرم افزاری) از این طریق اعلام و برون سپاری کرد.

رشته تحصیلی مورد نظر در این فراخوان پژوهشی مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر اعلام شده و تسلط بر ابعاد و جوانب پروژه از جمله شروط این پروژه پژوهشی است.

موافقت قطعی انجام فعالیت های پژوهشی صادر شده توسط وزارت عتف یا معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و سابقه انجام فعالیت های پژوهشی در لایه هسته شبکه ملی اطلاعات و مرتبط با موضوع پروژه پیشنهادی، از دیگر شرایط مدنظر است. در نهایت پس از بررسی پروپوزال، نوع و مبلغ حمایت از این طرح پژوهشی تعیین می شود.

معماری (SDN (Software Defined Networking رویکردی است که با عنوان مجازی‌سازی عملکردهای شبکه مکمل شبکه نرم افزاری تعریف می شود و با استفاده از آن عملکرد دیوایس‌های موجود در شبکه (مانند مسیریاب و سوئیچ) مجازی سازی می شود.


URL: https://www.ictna.ir/id/087907/

Code: 087907