جریمه ۴۰ میلیون دلاری T-Mobile به خاطر فریب مشترکان آمریکایی در مناطق روستایی

منبع: ترند
اپراتور مخابراتی T-Mobile از سوی رگولاتور حوزه ارتباطات آمریکا، به دلیل فریب کاربران و به صدادرآوردن بوق مجازی و جعلی برای صدها میلیون تماس برقرار نشده در مناطق روستایی به پرداخت ۴۰ میلیون دلار جریمه محکوم شد.
 
بر اساس حکم قطعی صادر شده توسط کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC)، تی–موبایل در طول سال‌های اخیر بارها و به دفعات در موارد نقص فنی در برقراری تماس‌ها در مناطق دور افتاده، برای فریب کاربران بوق برقراری تماس را به‌جای پیام عدم برقراری ارتباط به صدا درآورده است.
 
این اپراتور جهت پرداخت این جریمه  ۹۰ روز فرصت دارد. درعین‌حال می‌بایست طی سه سال آینده هرسال یک گزارش در مورد میزان تبعیت خود از قوانین رگولاتوری آمریکا و به‌خصوص میزان موفقیت تماس‌ها را برای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) ارسال نماید.
 
تی – موبایل به تخلف خود و تلاش برای فریب کاربران اعتراف کرده و تصریح کرده در حالی که تماسی برقرار نشده بود، بارها بوق دروغین برقراری تماس را به صدا درآورده است. دراین شرایط فرد تماس گیرنده تصور می کند که گیرنده تماس پاسخگوی وی نیست. این مشکل به خصوص در نواحی دورافتاده و روستایی وجود داشته است.
 
سابقه شکایت کاربران از تی–موبایل در این زمینه به سال ۲۰۱۴ بازمی گردد و موضوع از ۴ سال قبل مورد پیگیری قرار گرفته است.
 
در سال ۲۰۱۴، FCC مصوبه‌ای در ممنوعیت پخش بوق مجازی به اجرا گذاشت. آز آن سال، شکایت کاربران در عدم پیروی این اپراتور از قانون جدید آغاز شده بود. FCC در واکنش به اقدامات این شرکت، انجام تحقیقات در این مورد را در برنامه خود قرار داد، پس از آن T-Mobile ادعا کرد که زنگ های جعلی را برداشته است، با این وجود شکایت کاربران همچنان ادامه داشت، تا زمانی که FCC موارد کاملی از نقض  T – Mobile را کشف کرد.
 
این اپراتور با قبول این جریمه، ضمن اعلام تعهد خود به همه مشترکین در سراسر کشور، این اتفاق را غیر عمدی خوانده است.
 
 

URL: https://www.ictna.ir/id/089720/

Code: 089720