گوگل شیوه‌ی دور زدن سیستم امنیتی ویندوز ۱۰ را لو داد

منبع: همکاران سیستم
محققان طرح Project Zero یا «پروژه صفر» گوگل جزییات و فرآیندهای مربوط به دور زدن ویژگی‌های امنیتی سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت را منتشر کردند.
بار دیگر Project Zero شرکت مایکروسافت را مورد هدف قرار داد تا بر اساس آن با پایان یافتن مهلت ۹۰ روزه برای برطرف کردن حفره امنیتی شناسایی شده، شرکت تولیدکننده نرم‌افزار در صدد رفع مشکل برآید و در این دوره زمانی سه ماهه اقدام به انتشار وصله‌های امنیتی کند تا در غیر این صورت گوگل اطلاعات مربوط به حفره‌ امنیتی را به صورت عمومی منتشر کند.
 
این روش جدید مربوط به دور زدن قابلیت‌های امنیتی ویندوز در خانواده مشکلات امنیتی متوسط طبقه‌بندی می‌شود و که سیستم عامل «ویندوز ۱۰ اس» و هر دستگاه مبتنی بر ویندوز ۱۰ که حالت UMCI در آن فعال شده است را مورد هدف قرار می‌دهد. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به رایانه‌های سازمانی اشاره کرد که کانتینر نرم‌افزاری مایکروسافت موسوم به Device Guard را در اختیار گرفته‌اند.
«جیمز فورشاو» یکی از محققان طرح Project Zero در اقدام جدید جزییات و کد درک مفهوم دور زدن سیستم امنیتی ویندوز ۱۰ را منتشر کرد تا از این طریق یک هکر بتواند کدهای مدنظر خود روی رایانه هدف را در اختیار بگیرد.
حفره امنیتی شناسایی شده مبتنی بر فضای NET. است و مبتنی بر سیستم Windows Lockdown Policy یا WLDP عمل می‌کند. محققان گوگل سه ماه قبل در مورد این حفره امنیتی به مایکروسافت توضیح دادند که متاسفانه در این دوره زمانی هیچ وصله امنیتی برای آن منتشر نشد.

URL: https://www.ictna.ir/id/089945/

Code: 089945