سازمان نظام صنفی رایانه‌ای باید به نظام مهندسی ICT ارتقا یابد

لایحه نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از دو سال توقف، در مجلس به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.
 
به گزارش پویا؛ رمضانعلی سبحانی‌فر در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه باید در حوزه متولیان صنف فاوا بازنگری شود، اظهار کرد: این موضوع نتیجه این است که متأسفانه امروز شاهد آن هستیم که اتحادیه‌ها و اتاق‌های مختلفی تشکیل شده و هر کدام خود را مدعی بخش‌های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌دانند و از سوی دیگر با توسعه این حوزه، هر روز این بخش گسترده‌تر شده و متولی جدیدی نیز پیدا می‌شود.
 
وی افزود: در این رابطه لایحه‌ای از دو سال پیش در مجلس شورای اسلامی برای تشکیل نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح است تا تمامی این حوزه را تحت پوشش قرار دهد.
 
رئیس کمیته ICT مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: البته این لایحه مدت زمان زیادی است که متوقف مانده اما امیدواریم به کمک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دوباره این بحث در مجلس مطرح شود.
 
سبحانی‌فر با تأکید بر اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور حتی تا دل استان‌های دورافتاده هم رفته و به خوبی استقرار یافته است، گفت: به نظر می‌رسد با ارتقای این سازمان به نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات بتوان یک مجموعه متمرکز با اختیارات و وظایف جامع و کامل داشته باشیم.
 
انتهای پیام/

URL: https://www.ictna.ir/id/092840/

Code: 092840