چرا کاربران گوشی‌های هوشمند از سیستم عامل iOS به اندروید و بالعکس مهاجرت می‌کنند؟

منبع: ایسنا
سایت PCMag به تازگی بررسی را صورت داده است که نتایج مهم و قابل توجه آن، دلایل تغییر پلتفرم گوشی‌‌های هوشمند توسط کاربران را بازگو می‌کند. به عبارتی دیگر، این بررسی نشان می‌دهد که چرا تعدادی از کاربران از سیستم عامل iOS به اندروید و بالعکس مهاجرت می‌کنند.
 
این بررسی سایت PCMag، بر روی 2500 کاربر گوشی‌های هوشمند در کشور آمریکا صورت گرفته است و نشان می‌دهد که مهم‌ترین دلایل کاربران برای کنار گذاشتن یک پلتفرم خاص در رده اسمارت فون‌ها و استفاده از یک پلتفرم دیگر، قیمت این محصولات و همچنین دسترسی به قابلیت‌های بهتر بوده است.
 
نتایج این بررسی نشان می‌دهد که از بین این تعداد از کاربران، به تازگی 18 درصد از آن‌ها از سیستم عامل اندروید به سیستم عامل iOS مهاجرت کرده‌اند و چیزی در حدود 11 درصد دیگر نیز با ترک سیستم عامل iOS، هم اکنون از محصولات مبتنی بر سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. به این ترتیب چیزی در حدود 71 درصد از کاربران، همیشه به استفاده از یک سیستم عامل خاص، وفادار باقی مانده‌اند که نشان می‌دهد کمپانی‌های مختلف در عادت دادن کاربران خود به استفاده از یک سیستم عامل، بسیار موفق عمل کرده‌اند؛ تا جایی که بخش عمده‌ای از آن‌ها حاضر به استفاده از یک پلتفرم دیگر نیستند.
 
در بخش دیگری از این بررسی آمده است که چیزی در حدود 47 درصد از کاربران که سیستم عامل اندروید را ترک کرده و هم اکنون از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنند به دلیل بهره‌مندی از قابلیت‌های بهتر، به این تغییر رضایت داده‌اند. از طرف دیگر، 30 درصد از کاربرانی که از سیستم عامل iOS به اندروید مهاجرت کرده‌‌اند نیز معتقدند که سیستم عامل متن باز گوگل، قابلیت‌های بسیار بهتری را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. این بررسی همچنین نشان می‌دهد که 29 درصد از کاربرانی که با ترک محصولات آیفون هم اکنون از گوشی‌های هوشمند اندرویدی استفاده می‌کنند؛ با هدف صرف قیمت کمتر یا مناسب‌تر این تغییر را صورت داده‌اند. در حالت بالعکس نیز، 11 درصد از کاربرانی که پیش از این از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کرده‌اند و هم اکنون یک گوشی آیفون را در اختیار دارند نیز فکر می‌کنند که قیمت گذاری در این رده از محصولات بهتر صورت می‌گیرد!
 
در نتایج قابل توجه دیگری که در این بررسی دیده می‌شود؛ می‌توان به اهمیت دوربین موجود در گوشی‌های هوشمند و همچنین طراحی ظاهری آن‌ها پی برد. طبق این نتایج، 24 درصد از کاربران به دلیل دسترسی به دوربین بهتر یا طراحی ظاهری مناسب‌تر از سیستم عامل iOS به اندروید مهاجرت کرده‌اند. همچنین 25 درصد از این جامعه آماری نیز با همین بهانه، پس از ترک سیستم عامل اندروید، اکنون از سیستم عامل iOS استفاده می‌کنند.
 
در بخش دیگری از این بررسی آمده است که یک درصد از کاربران به دلیل دسترسی به آپدیت‌های نرم افزاری سریع‌تر، سیستم عامل iOS را ترک کرده‌اند! 6 درصد دیگر نیز به دلیل دسترسی به برنامه‌های کاربردی بهتر، هم اکنون از سیستم عامل اندروید بهره می‌برند و در نهایت 4 درصد از آن‌ها نیز به عکس، فکر می‌کنند که برنامه‌های iOS قابلیت‌های بهتری را در اختیار آ‌ن‌ها قرار می‌دهد و به همین دلیل، اخیراً از سیستم عامل اندروید به iOS مهاجرت کرده‌اند.
 
از میان 2500 نفر جامعه آماری انتخاب شده برای این بررسی، 54 درصد از کاربران دارای گوشی آیفون بوده‌اند و چیزی در حدود 27 درصد افراد باقی مانده نیز از گوشی‌های اندرویدی کمپانی سامسونگ استفاده می‌کرده‌ اند.

URL: https://www.ictna.ir/id/093379/

Code: 093379