توقف عملیات هکری حزب‌الله در جمهوری چک

منبع: خبرآنلاین
سرویس اطلاعات و امنیت جمهوری چک / BIS با خاموش‌سازی و توقیف تجهیزات سروری گروهی در این کشور، مدعی شد جلوی عملیات سایبری حزب‌الله را گرفته است.
 
مایکل کودلکا مدیر BIS ضمن اعلام این مطلب افزود: جزییات عملیات را نمی‌توان شرح داد اما می‌توانم تائید کنم که یک سیستم هکری آلوده‌کننده سیستم‌ها از طریق بدافزار موبایلی کشف و ضبط‌شده است.{لینک}
 
وی تأکید کرد قربانیان شناسایی‌شده و از طریق سیستم آن‌ها حمله‌کنندگان شناسایی شدند و مطمئن است که کار حزب‌الله لبنان است.
 
به گفته وی کمپین آلوده سازی دستگاه‌های کاربران با بدافزار موبایلی از سال 2017 شروع‌شده بود و حمله‌کنندگان با ساخت صفحاتی در فیس‌بوک و درج تصاویری از زنان زیباروی، سعی می‌کردند قربانیان را به خود جذب کرده و سپس در محیط‌های چت خصوصی آن‌ها را وادار می‌کردند تا بدافزار را روی دستگاه‌هایشان نصب کنند. پس از نصب سیستم قربانیان در اختیار نیروهای سایبری قرارگرفته و آن‌ها محتوای موبایل قربانیان را تخلیه می‌کردند.
 
هاست سرور در جمهوری چک قرار داشت اما سرورهای پشتیبان در سایر کشورهای اروپایی قرار داده شده بود. مردان و زنان ساکن خاورمیانه هدف عمده آن‌ها بود اما قربانیانی از مرکز و شرق اروپا نیز در فهرست دیده می‌شود.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/094768/

Code: 094768