اجرایی‌شدن پروژه فیبر نوری 50 کیلومتری در زنجان

منبع: ایلنا
شهردار زنجان گفت: پروژه فیبر نوری با همکاری ایرانسل با بیش از 50 کیلومتر در زنجان اجرایی می‌شود.
 
مسیح‌اله معصومی شامگاه امروز در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه عملکرد آبان تا آبان در محل کارخانه کبریت زنجان با اشاره به مشارکت مردم  و رسانه در مجموعه مدیریت‌شهری گفت: برخی خبرنگاران با ایجاد حواشی مانع خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان در شهر زنجان می‌شوند.
 
شهردار زنجان با بیان اینکه سازمانی که اهل کار باشد بی‌ادعا وارد میدان کار می‌شوند، ادامه داد: شهرداری زنجان به مشاوران حقوق پرداخت نمی‌کند.
 
به گفته معصومی، ایجاد مسیر تراموا برای توسعه آینده زنجان دارای نقش اساسی است اما ایجاد حواشی از طریق برخی افراد، شهروندان زنجان و رسانه‌ها باعث تعویق اجرای این پروژه می‌شود.
 
وی، با اشاره به اجرای پیاده‌راه در مسیر هسته مرکزی شهر زنجان، گفت: شهرداری زنجان درصدد اقدامات ماندگار برای شهروندان در سطح شهر است.
 
شهردار زنجان، مهمترین اقدامات را در از بین بردن عدم اعتماد شهروندان به مجموعه مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: پروژه‌های عمرانی شاخص و منطقه ای در زنجان در حال اجرا است.
 
وی، با اشاره به اینکه پروژه های ایجاد پارکینگ طبفاتی، پیاده‌راه، اجرای طرح بزرگ سبزه میدان و بازگشایی مسیر زینبیه را از جمله کارهای شاخص در زنجان برشمرد و تاکید کرد: در حال رایزنی برای اقدامات شروع پروژه عظیم سبزه میدان در زنجان هستیم.
 
معصومی، ایجاد سوله بحران شهر را دارای پیشرفت فیزیک 70-60درصدی عنوان کرد و گفت: در آینده نزدیک شاهد افتتاح 4پارکینگ در سطح شهر خواهیم بود.
 
وی، همچنین بهشت زهرا و پارک بانوان غرب زنجان را از دیگر پروژه‌های عمرانی شهر برشمرد و گفت: پروژه‌های منطقه‌ای دارای بالغ بر 50درصدی پیشرفت فیزیکی در سطح شهر هستند.
 
شهردار زنجان، عدم همکاری پیمانکاران را در بحث ریسک‌پذیری نوسانات ارزی کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: فهرست بهای فروردین 97 در این زمینه حائز اهمیت برای رغبت اجرای پیمانکاران در اجرای پروژه‌ها است.
 
معصومی، با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری درتکمیل پروژه‌ها عدد صد را در نظر داریم، ادامه داد: نوسانات ارزی در کشورتا حدی نتوانسته تاثیری در اجرای پروژه‌های عمرانی در حوزه توسعه‌ای در شهر شود.
 
شهردار زنجان، همچنین با اشاره به ایجاد کارخانه تبدیل زباله به انرژی در زنجان، گفت: تمایل سرمایه‌گذار در این زمینه حائز اهمیت است.
 
به گفته شهردار زنجان، پروژه‌های تجاری مهدوی و مراکز تجاری دیگر در سطح زنجان در حال اجرا است، در حال حاضر زنجان فاقد پروژه زیر 50درصدی پیشرفت فیزیکی است.
 
وی، سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران دارای چالش‌های زیاد عنوان کرد و گفت: پروژه فیبر نوری با همکاری ایرانسل با بیش از 50 کیلومتر در زنجان اجرایی می‌شود.
 
با اجرای فیبر نوری تمامی  ارتباطات به سهولت در حوزه‌های مختلف انجام خواهد شد، تصریح کرد: تفاهم‌نامه پروژه افق در آینده نزدیک منعقد می‌شود.
 
معصومی، فاز توسعه‌ای میدان میوه و تره‌بار گلشهر زنجان را یکی از مهمترین پروژه‌های سرمایه گذاری برشمرد و گفت: پروژه ارگ، مهدوی از جمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری مهم بوده که سال‌جاری در سطح زنجان اجرایی شده است.
 
شهردار زنجان از ماندن خود در شهرداری این هر خبر داد و گفت: صندلی شهرداری زنجان زیاد صندلی بزرگی نیست. من از کار در شهرداری لذت می‌برم و هیچ انگیزه‌ای برای رفتن از زنجان ندارم اگرچه حواشی روح انسان را می‌آزارد.
 
شهردار زنجان با بیان اینکه، عیب عمده شهرداری‌ها متکی بودن به عوارض و جرایم ساختمانی در شهر بوده، گفت: پرداخت عوارض و نوسازی یکی از منابع درآمدی ما هستند.
 
معصومی متذکر شد: شهر زنجان تا سال قبل ممیزی املاک نداشته است. منطقه 3 زنجان سال گذشته ممیزی املاک شده و تعداد زیادی ملک و مغازه به‌عنوان املاک تجاری در این زمینه شناسایی شده و درصدد ممیزی املاک مناطق سه‌گانه زنجان نیز هستیم .
 
شهردار زنجان بهترین درآمد پایدار برای شهرداری‌ها را دریافت عوارض نوسازی در شهر عنوان کرد و گفت: شهرداری زنجان از منابع مختلف درصدد درآمدزایی برای تامین برخی منابع مالی است .
 
وی در پایان با اشاره به اجرایی پروژه عمرانی و بازگشایی محورپادگان زنجان با استقرار تجهیزات و ماشین‌آلات در این منطقه گفت: 7ماهه این پروژه تحویل داده می‌شود.

URL: https://www.ictna.ir/id/095339/

Code: 095339