روزانه 1.3 میلیارد دلار پرداخت مالی با دستگاه‌های موبایلی انجام می‌شود

loy2_0.jpg

 

ارزش بازار سرویس‌های پرداخت موبایلی که از آن با نام «موبایل مانی» یاد می‌شود در سال 2017 میلادی به 2.4 میلیارد دلار رسید و این اتفاق در حالی صورت گرفت که مرکز GSMA چندی پیش گزارش داد در هر روز از سال 2018 میلادی به طور میانگین 1.3 میلیارد دلار پول با سرویس‌های مالی جابه‌جا شد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این مرکز در «گزارش سالانه صنعت پرداخت‌های موبایلی» اعلام کرد تا پایان سال 2017 بیش از 690 میلیون حساب بانک مبتنی بر دستگاه‌های موبایلی در 90 کشور جهان ثبت شده است که این رقم با میانگین رشد 25 درصدی تا پایان دهه جاری ادامه میابد و در پایان سال 2018 تعداد این حساب‌های بانکی به حدود 866 میلیون عدد رسیده است.

به طور میانگین هر کاربر در طول ماه 206 دلار پول را با سرویس موبایلی مورد نظر خود جابه‌جا می‌کند و بررسی‌ها نشان داده است 54 درصد بزرگسالان در کشورهای غنا، ساحل عاج، بنین و سنگال یک نوع از سرویس‌های پرداخت موبایلی را مورد استفاده قرار می‌دهند.

این ششمین گزارش سالانه در خصوص بازار جهانی پرداخت‌های موبایلی است و مرکز GSMA طی ان اعلام کرد منطقه صحرای آفریقا و جنوب آسیا برای نخستین بار بیشترین رشد را در این بازار به خود اختصاص داده‌اند میزان استفاده از پرداخت‌های موبایلی در این مناطق 47 درصد بیشتر شده است.

این گزارش درحالی منتشر شد که بررسی‌های کارشناسان نشان داد دو منطقه مذکور به صورت عمده 34 درصد از کل پرداخت‌های موبایلی صورت گرفته در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

کارشناسان همچنین اعلام کردند برخی عوامل دیگر از جمله گسترش سرویس‌های کیف پول موبایلی در کنار تلاش‌های مراکز خصوصی و دولتی برای توسعه هرچه بیشتر این سرویس‌ها باعث شده است مردم استقبال گسترده‌تری از آنها داشته باشند.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/098208/

Code: 098208