گسترش همکاری‌های بریتانیا و هوآوی برای شناسایی حفره‌های مخابراتی

shutterstock_527048005-security-lock-privacy-650.jpg

 

کارشناسان ناظر بر فعالیت‌های مرکز امنیت سایبری هوآوی در بریتانیا از عدم پیشرفت‌های صورت گرفته برای رسیدگی به نقص‌های پیشن تجهیزات مخابراتی این شرکت انتقاد کردند و ضمن آن دیگر خطرات احتمالی در این زمینه را نیز مطرح کردند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) با وجود انتقادات فراوان پیرامون اقدامات صورت گرفته برای رفع حفره‌های امنیتی موجود، هیئت نظارت «مرکز ارزیابی امنیت سایبری هوآوی» (HCSEC) اعلام کرد این مسایل به واسطه «مهندسی ضعیف نرم‌افزاری و فرآیندهای امنیت سایبری» صورت گرفته است و دخالت دولت چین در این زمینه تاثیری نداشته است.

نظرات اعلام شده در این زمینه در گزارش سالانه هیت نظارت به عملکرد امنیت سایبری بریتانیا منتشر شد و طی آن اعلام شد اقدامات صورت گرفته در مرکز HCSEC به درستی دنبال شده است. مرکز HCSEC در اصل یکی از زیرمجموعه‌های شرکت هوآوی برای ارزیابی امنیت سایبری محصولات این شرکت در بازار بریتانیا محسوب می‌شود.

یافته‌های هیئت نظارت در «مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا» نیز مطرح شده است تا در مرحله بعد توسط دولت این کشور مورد بررسی قرار گیرد.

در این گزارش سالانه گفته شد: «نکات فنی دقیق‌تر و جزئی‌تر در فرآیندهای مهندسی هوآوی شناسایی شده است که این موارد ما را با خطرات احتمالی برای شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی بریتانیا آشنا می‌کند».

در ادامه این گزارش اعلام شد: «مرکز HCSEC به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد تا آسیب‌پذیری‌‌های جدی در محصولات هوآوی را شناسایی کند. تاکنون صدها نقطه آسیب‌پذیر و حفره امنیتی به اپراتورهای موبایلی ارسال شده است تا آنها از خطرات موجود در شبکه‌های مخابراتی باخبر شوند».

 


URL: https://www.ictna.ir/id/098465/

Code: 098465