ادعای اوبر مبنی بر رفع مشکل ترمز دوچرخه‌های اجاره‌ای

Uber.jpg

 

«راشل کوبلر-وبر» در حال راندن یکی از دوچرخه‌های برقی اجاره‌ای سرویس Jump بود که پس از حدود 15 دقیقه به صورت ناخودآگاه چرخ جلوی دوچرخه قفل شد و او از بالای فرمان به زمین پرتاب شد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کوبلر-وبر در این خصوص گفت: «به محض اینکه ترمز گرفتم این اتفاق افتاد. من به سختی توانستم دستگیره ترمز را فشار دهم. زمین خوردن من به قدری شدید بود که می‌توان آن را مشابه برخورد با یک دیوار آجری دانست». از این اتفاق باعث شکستگی مچ دست خانم کوبلر-وبر شد به دیگر قسمت‌های بدن او نیز ضربات نسبتا شدید وارد شد و سمت چپ بدن او به طور کامل کبود شد. او از این اتفاق چندین تصویر را در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر کرد.

سرویس دوچرخه‌های اجاره‌ای Jump یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ اوبر محسوب می‌شود و در آن صدها دستگاه دوچرخه برقی در ده‌ها شهر مختلف اروپا و آمریکا به صورت اجاره‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد. این دوچرخه‌های قرمز نام تجاری شرکت ژاپنی Shimano را روی بدنه خود شامل می‌شوند که این شرکت در اصل رقیب اصلی کمپانی Lyft محسوب می‌شود. کمپانی Lyft از طریق شعبه Motivate خود سیستم دوچرخه‌های اشتراکی را در شهرهای مختلف جهان ارایه کرده است.

شرکت Lyft این هفته مجبور شد هزاران دستگاه دوچرخه برقی خود را در شهرهای نیویورک، واشنتگن و سانفرانسیسکو جمع‌آوری کند که این اتفاق به دنبال بروز مشکل در سیستم ترمز دوچره‌ها و قفل شدن چرخ‌ جلوی آنها صورت گرفت. اوبر به خوبی از این مسئله مطلع است که سیستم مشابه Lyft را مورد استفاده قرار می‌دهد، ولی در بیانیه‌های خود ادعا کرده است که اختلال موجود در این سیستم ترمز را رفع کرده است. لازم به ذکر است نخستین بار روزنامه واشنگتن پست مشکل موجود در سیستم ترمز دوچرخه‌های اوبر را گزارش داد.

تاکنون چندین کاربر که از دوچرخه‌های Lyft استفاده می‌کنند داستان‌های مشابه مربوط به تصادف‌ها و آسیب‌دیدگی‌های خود را به اشتراک گذاشته‌اند. با ین وجود گزارش‌های کمتری در مورد خرابی دوچرخه‌های Jump اوبر به گوش رسیده است. در مجموع می‌توان گفت تنها 3 گزارش مربوط به خراب  و تصادف با دوچرخه‌های Jump روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/098918/

Code: 098918