هوآوی نخستین سیستم پشتیبانی 5G در خودروهای خودران را عرضه می‌کند

Huawei connected car.jpg

 

هوآوی این روزها چشم‌انداز خود را برای توسعه نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی (5G) گسترش می‌دهد و در این میان قرار است محصولات این شرکت به صورت گسترده در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) هوآوی به صورت رسمی اعلام کرد به زودی محصولی را وارد بازار می‌کند که می‌توان از آن به عنوان نخستین سخت‌افزار مجهز به سیستم 5G برای خودروهای خودران یاد کرد.

این شرکت چینی هم اکنون از ماژول «ام‌اچ5000» رونمایی کرده که بر اساس تراشه «بالونگ 5000 5جی» آن ساخته شده است. این سیستم هوشمند که در نمایشگاه بین‌المللی «شانگهای اوتو شو» به نمایش درآمده است، در اصل نخستین ماژول 5G جهان برای خودروها محسوب می‌شود که دسترسی به سیستم‌های ارتباطی را با بالاترین سرعت و کیفیت فراهم می‌کند.

هوآوی توضیح داد این ماژول در آینده نزدیک به صورت تجاری در اختیار توسعه‌دهندگان شبکه‌های 5G و تولیدکنندگان خودرو قرار می‌گیرد و قرار است محصول یاد شده از نیمه دوم سال 2019 میلادی به صورت عمومی عرضه شود.

این طور که خبرگزاری رویترز اعلام کرده است، هوآوی فناوری مذکور را از مدت‌ها قبل در خودروهای خودران در شهرهای مختلف چین مورد آزمایش قرار داد و همچنین قراردادهای همکاری مختلف را با تولیدکنندگان خودرو از جمله FAW، «دانگ‌فِنگ» و «چانگان اتوموبیل» امضا کرد.

«اریک زو» مدیر اجرایی هوآوی طی سخنرانی اخیر خود توضیح داد که این شرکت تصمیم استراتژیکی را برای توسعه راهکارهای مخصوص خودروها اتخاذ کرده است تا به موجب آن خدمات ICT به شکل گسترده وارد صنعت خودروسازی شود.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/099003/

Code: 099003