پژوهشگاه ICT؛ قطب روزآمد پژوهش های علمی فناوری اطلاعات / شکوفایی استعداد نهفته افراد بواسطه پژوهشگاه

منبع: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
Capture.JPG22222222222222.JPG
دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس تمام موفقیت‌ها به روزآمد بودن پژوهش‌ها مربوط می‌شود، تاکید کرد: پژوهشگاه ICT قطب روزآمد پژوهش‌های علمی فناوری اطلاعات است.
 حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در خصوص جایگاه پژوهشگاه ICT برای تکمیل دانش زیرساخت تمام پروژه‌های علمی و قابل اجرا در حوزه ICT، اظهار کرد: نقش پژوهشگاه در پیشبرد امور اجرایی، غیرقابل کتمان است.
وی با بیان اینکه هر موفقیتی حاصل یک پژوهش است، افزود: پایه و اساس تمام موفقیت‌ها نیازمند روزآمد بودن پژوهش‌های انجام شده است و در صورت به‌روز کردن تحقیقات با سایر کشورهای پیشرو در علوم و فناوری اطلاعات می‌توان شاهد موفقیت قابل قبولی بود.
سلیمی در خصوص تاثیر حضور پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در عرصه های علمی کشور گفت: وجود یک مرجع علمی برای رسمیت بخشیدن به بخشی از تخصصی‌ترین دانش‌های روز دنیا، همواره به شکوفایی آن کمک می‌کند؛ لذا پژوهشگاه ICT می‌تواند استعداد نهفته دانشجویان و نخبگان علمی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شکوفا کند.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر لزوم به فعالیت رسیدن خلاقیت، گفت: ما یا باید با اندیشه رقابت، استخوان‌بندی علمی خود را به‌روز نگه داریم و یا پیوسته کاسه گدایی به دست گرفته و به دانش موجود در کشورهای دیگر چشم ببندیم.
وی یادآور شد: زمانی که ما داشته‌ها و توانایی‌های خود را آماده و ارائه به بازارهای جهانی کنیم، می‌توانیم مدعی باشیم که اندیشه رقابت را در پیش گرفته‌ایم و در بسیاری از عرصه‌های حوزه ارتباطات پیشرو هستیم.
دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس یکی از مسیرهای ارائه و عرضه آخرین پژوهش‌ها،  ارتباط پژوهشگاه ICT با سازمان‌های بین‌المللی نظیر ITU است.

URL: https://www.ictna.ir/id/101619/

Code: 101619