بیت‌کوین در معرض خطر ریزش به زیر ۱۰هزار دلار

منبع: اقتصادآنلاین
 
 در هفته اخیر، شاهد نوسانات قیمت بیت‌کوین، به طور عمده در کانال ۱۰ هزار دلار بوده‌ایم، اما پیش‌بینی می‌شود ارزش این رمز ارز، باز هم سقوط چشمگیری را در روزهای آتی تجربه کند.
 
با ارزش‌ترین رمز ارز جهان، بیت‌ کوین با وجود فراز و نشیب‌های چشمگیری که در سال جاری طی کرده است، پس از تجربه بالاترین قیمت بیت کوین به ارزش 13هزار و 800 دلار، در حال حاضر نوسانات خود را در کانال 10 هزار دلار تجربه می‌کند.
 
برخی از تحلیل‌گران اقتصادی ضمن بررسی عملکرد هفتگی بیت‌ کوین خاطر نشان کردند که سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین به 9 هزار و 522 دلار در 15 آگوست، و صعود قیمت بیت کوین به 10 هزار و 993 دلار در 20 آگوست، می‌تواند به سبب افزایش جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر انگیخته شده باشد اما ماهیت زودگذر این جنبش ممکن است این نظریه را ابطال کند. قابل ذکر است که تغییر 15.5 درصدی قیمت بیت کوین، تنها در طی پنج روز صورت گرفته و از آن زمان تا کنون، روند نزولی را طی می‌کند.
 
 
اقتصاددان دیگری اظهار داشت: این برای اولین بار است که قیمت بیت کوین، به شدت تحت تاثیر روند جنگ تجاری میان آمریکا و چین قرار گرفت.
 
گفتنی است که اگرچه بیت‌کوین در روزهای اخیر، مسیر خود را در کانال 10 هزار دلاری حفظ کرده اما بعید به نظر می‌رسد که این سطح ماندگار باشد؛ به این معنی که پیش‌بینی می‌شود این رمز ارز، به حدود 8 هزار و 800 دلار سقوط کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/102604/

Code: 102604