خالق بیتکوین باید نیمی از اموال خود را واگذار کند

منبع: دیجیاتو
 
«کرگ رایت» که به خود لقب خالق بیتکوین را داده است به دستور دادگاه باید نیمی از درآمد و اموال معنوی خود را که پیش از سال 2014 را دست آورده واگذار کند. این اموال به دیوید کلایمن که احتمال می‌رود هم موسس این رمزارز باشد تحویل داده می‌شود.
 
این حکم در ادامه شکایتی 10 میلیارد دلاری است که روند آن در سال 2018 شروع شد. در آن سال برادر کلایمن، رایت را متهم کرده است که با فریبکاری و جعل اسناد توانسته شرکت W&K را از چنگ کلایمن درآورد. ظاهراً رایت به دنبال درآمدهای بیتکوین کلایمن بوده است.
 
رایت پیشتر ادعا کرده بود که ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیتکوین است. البته محققان نظر دیگری داشتند و در نهایت هم رایت از این ادعا دست برداشت. بر اساس گزارش مادربورد، رایت و کلایمن یا در خلق بیتکوین دست داشته و یا در زمان راه‌اندازی آن حضور داشته‌اند. به هرحال اینطور گفته می‌شود که این دو نفر توانسته‌اند اندوخته‌ای از رمزارز برای خود دست و پا کنند.
 
 
البته رایت پیش از این هم چندان در ادعاهایش صادق نبوده است. مدرک Ph.D او زیر سوال رفته، شرکت‌هایی که او ادعای کار با آن‌ها را داشته هرگونه همکاری با او را رد کرده‌اند و هنوز هم معلوم نیست که آیا او واقعا ساتوشی ناکاموتو هست یا خیر.
 
به عنوان بخشی از حکم اخیر، به رایت حق حضور در برابر هیئت منصفه داده نشده اما می‌تواند درخواست تجدیدنظر برای این حکم ارائه کند و با توجه به حکم دریافتی، احتمالا وکلای او این درخواست را تسلیم قاضی خواهند کرد. با اینکه پرونده این شکایت طولانی مدت تقریبا مختومه به نظر می‌رسد اما احتمالا در آینده خبرهای بیشتری از رایت خواهیم شنید.

URL: https://www.ictna.ir/id/102755/

Code: 102755