5G فروش گوشی‌های هوشمند را 2.9 درصد بیشتر می‌کند

Smartphone 5G.jpg

 

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2019 میلادی به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ می‌رسد و این اتفاق پیش از رشد جهانی بازار گوشی‌های هوشمند به واسطه توسعه شبکه 5G در سال 2020 صورت می‌گیرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد در سال 2019 میلادی عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند کاهش 3.2 درصدی را تجربه می‌کند تا با این توضیح تا پایان سال جاری میلادی در مجموع 5 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی شود.

«رانجیت آتوال» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص توضیح داد تمایل مردم به استفاده طولانی‌تر از گوشی‌های قدیمی مهم‌ترین عاملی است که کاهش فروش این دستگاه‌ها در سال جاری را باعث می‌شود. او در این خصوص گفت:‌ «فناوری‌های جدید جذابیت کافی را برای کاربران ندارند و همین مسئله باعث شده است انگیزه‌ آنها برای خرید گوشی جدید کاهش یابد».

مرکز تحقیقاتی گارتنر توضیح داد عرضه جهانی نسل پنجم فناوری‌های مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G باعث می‌شود فروش جهانی گوشی در سال 2020 میلادی رشد 2.9 درصدی را تجربه کند. این اتفاق درحالی صورت می‌گیرد که اپراتورهای موبایلی تلاش می‌کنند مشترکان بیشتری را با خدمات اینترنت پرسرعت‌تر جذب کنند و همچنین خدمات امنیتی گسترده‌تری را در اختیار آنها قرار دهند.

آتوال توضیح داد: «اگر اپراتورهای موبایلی بتوانند خدمات گسترده‌تر و بهتر 5G را در اختیار مشترکان خود بگذارند و امکان استفاده از اینترنت پرسرعت‌تر را فراهم کنند، ما پیش‌بینی می‌کنیم در سال 2023 میلادی بیش از نیمی از گوشی‌های فروخته شده در جهان قابلیت دریافت خدمات 5G را داشته باشند».

 


URL: https://www.ictna.ir/id/104272/

Code: 104272