رگولاتوری: ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی برای خدمت‌رسانی تمامی دستگاهها افزایش یافته است

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
 
ظرفیت‌های ایجاد شده در زیرساخت ارتباطی پایانه‌های مرزی علاوه بر تامین نیاز اپراتورهای حوزه ICT، نیاز سایر دستگاههای خدماتی، امنیتی، امدادرسان، صدا و سیما و راهنمائی رانندگی را پوشش می دهد.
 حسین فلاح جوشقانی با اعلام مطلب فوق گفت: با توجه به آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در زیرساخت‌های منتهی به پایانه مهران، با اجرای ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری شبکه این منطقه بطور کامل بهسازی شده است و شرکت ارتباطات زیرساخت در مسیرهای منتهی به این پایانه، به منظور بالابردن ضریب پایداری شبکه، مسیر پشتیبان ایجاد کرده و ظرفیت پهنای باند ورودی استان ایلام از ۴۷ گیگابیت به ۱۱۰ گیگابیت افزایش داده است.
وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با رگولاتوری عراق افزود: با توجه به تمرکز و تجمع تجهیزات مخابراتی برای تامین ارتباطات با کیفیت در نقاط مرزی برای زائران، فضای فرکانسی این مناطق نیز به صورت مستمر پایش می‌شود تا درصورت ایجاد تداخلات فرکانسی و یا سرریز سیگنال، مشکلات در سریعترین زمان ممکن برطرف شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در پایانه مرزی مهران علیرغم هزینه‌های بالای سرمایه‌گذاری، بسیاری از سایت‌های سیار و موقتی به سایت‌های دائمی تبدیل شده‌اند تا علاوه بر ایام ویژه اربعین، زمینه دریافت سرویس با کیفیت برای زائران در تمامی ایام سال فراهم شود.

URL: https://www.ictna.ir/id/104721/

Code: 104721