نمایشگر خمیده Horizon چگونه Huawei Mate 30 Pro را از سایر پرچم‌داران متمایز می‌کند

WhatsApp Image 2019-10-26 at 14.47.24.jpeg
یکی از نوآوری‌های هواوی در پرچم‌دار جدید خود، صفحه نمایش آبشاری Horizon و کلیدهای مجازی کنار گوشی است. این قابلیت، گوشی Huawei Mate 30 Pro را از سایر رقبا متمایز کرده‌، هواوی برای تجربه بهتر و جلوگیری از لمس اشتباه این کلیدها نیز راهکارهایی ارائه داده است.
هواوی همواره مشغول توسعه و تحقیق برای ایجاد بهترین تجربه کار با نمایشگر گوشی‌های هوشمند است. کوچک‌تر شدن حاشیه نمایشگر در محصولات جدید این کمپانی، می‌تواند گواهی بر این موضوع  باشد. اما هواوی در جدیدترین پرچم‌دار خود، یک گام جلوتر رفته و با استفاده از نمایشگری با انحنای 88 درجه‌ای، قصد داشته رویای ارائه نمایشگر بدون حاشیه را به واقعیت نزدیک‌ کند.
نمایشگر خمیده به کار رفته در Huawei Mate 30 Pro که هواوی از آن با عنوان «HUAWEI Horizon Display» یاد می‌کند از نسل جدید تکنولوژی استفاده می‌کند. تماشای انحنای دو طرف این گوشی یا حتی حرکت دست روی لبه‌های خمیده آن، به نحوی حس آبشار را در ذهن کاربر تداعی می‌کند.
با هربار در دست گرفتن این گوشی، نمایشگر Horizon Display دستگاه، پیشنهادهای تازه‌ای را پیش روی کاربر می‌گذارد و کنترل کم‌نظیری بر عملکرد بخش‌های مختلف را ارائه می‌کند. صرف نظر از طراحی خیره‌کننده، این نمایشگر برخی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های فعلی نظیر Huawei Acoustic Display و سیستم قفل‌گشایی با استفاده از تشخیص چهره سه‌بعدی را نیز با خود به همراه دارد.
دکمه‌های لمسی هواوی در دو طرف نمایشگر
هواوی با پیروی از شعار «Less is more» طراحی بخش نمایشگر دستگاه را دگرگون کرده و در تلاش است تا مرز انتظارات از گوشی‌هایی با بدنه یکپارچه را بالاتر ببرد. در همین راستا هواوی دکمه‌های فیزیکی تنظیم صدا را از لبه فریم دستگاه حذف کرده و آن‌ها را با دکمه‌های لمسی (مجازی) جایگزین کرده است. البته دکمه فیزیکی پاور هنوز در جای خود باقی‌ است.
حذف دکمه‌های تنظیم صدا از بدنه دستگاه باعث شده گوشی Huawei Mate 30 Pro در عین  سادگی، زیبایی خاصی داشته باشد. نخستین تجربه در دسترس گرفتن این گوشی به خوبی توجه هواوی به طراحی ظاهری و المان‌های لمسی را نشان می‌دهد؛ همین امر می‌تواند برای تمایز قائل شدن میان پرچم‌دار هواوی و سایر پرچم‌داران بازار کافی باشد.
دکمه‌های لمسی هواوی، چه برای افراد راست‌دست و چه برای افراد چپ‌دست کاربردی است و نیاز کاربر به کلیدهای فیزیکی رایج را کاملاً حذف می‌کند. اما نکته مهم درباره این قسمت احتمال لمس اشتباه و تصادفی صفحه نمایش است که مشکلی رایج در محصولات دارای نمایشگرهایی خمیده است.
هواوی برای حل این مسئله در پرچم‌دار جدید خود دو راهکار در نظر گرفته است؛ راهکار نخست تقسیم‌بندی نمایشگر به سه بخش مختلف است. در واقع هواوی با تقسیم نمایشگر به بخش رویی (همان قسمت اصلی نمایشگر) و بخش‌های خمیده (انحنای 2طرف نمایشگر) تلاش کرده تا از هرگونه لمس ناخواسته جلوگیری کند. این جلوگیری از طریق جداسازی عملکرد بخش‌های تصویری و بخش لمسی مربوط به آن‌ها عمل ‌می‌کند. در واقع با لمس هر قسمت از نمایشگر تنها امکان کنترل همان قسمت از نمایشگر را خواهید داشت.
هواوی همچنین با طراحی الگوریتم خاص خود (مبتنی بر هوش مصنوعی)، نحوه در دست گرفتن گوشی توسط کاربر در دراز مدت را یاد می‌گیرد. به این ترتیب لمس‌های اشتباه در طول زمان به مرور کم و حذف می‌شوند.

URL: https://www.ictna.ir/id/105210/

Code: 105210