پوتین هنوز از ویندوز «ایکس پی» استفاده می کند

منبع: خبرگزاری مهر
 
عکس هایی که تیم ریاست جمهور روسیه منتشر کرده نشان می دهد ولادیمیر پوتین در رایانه های خود در خانه و محل کارش همچنان از ویندوز «ایکس پی» استفاده می کند که سال ۲۰۱۴ منسوخ شده است.
 
به نقل از گاردین، به نظر می رسد با وجود اخبار انبوه درباره هک های گسترده در سراسر جهان، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اهمیت زیادی به امنیت سایبری نمی دهد.
 
عکس هایی که تیم ریاست جمهوری روسیه منتشر کرده نشان می دهد پوتین ۶۷ ساله همچنان از سیستم عامل منسوخ XP در رایانه دفتر کار و شخصی خود استفاده می کند. جالب آنکه این موضوع در بک گراند دسک تاپ هر دو رایانه کاخ کرملین دیده می شود.
 
مایکروسافت از آوریل ۲۰۱۴ پشتیبانی خود از ویندوز XPو آفیس ۲۰۰۳ را قطع کرده و آپدیت های امنیتی برای آنها ارائه نمی کند. با این وجود به نظر می رسد مقررات دولت روسیه مانع از آن است که پوتین رایانه خود را به ویندوز مایکروسافت ۱۰ ارتقا دهد.
 
 این در حالی است که مایکروسافت در وب سایت خود هشدار داده رایانه هایی که با ویندوزXP کار می کنند در برابر ریسک های امنیتی و ویروس ها قرار دارند.
 
جالب آنکه دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز به سوال درباره اینکه چرا هنوز پوتین از سیستم عامل قدیمی مایکروسافت استفاده می کند، پاسخی نداد.

URL: https://www.ictna.ir/id/107070/

Code: 107070