تراشه‌های جدید کوالکوم برای محصولات نسل چهارم

منبع: خبرگزاری مهر
 
 
در شرایطی که بسیاری از شرکت‌های فناوری در تلاش برای تولید تراشه‌ها و سخت افزارهای مورد استفاده در تولیدات مخابراتی نسل پنجم هستند، کوالکوم سه تراشه سازگار با محصولات نسل چهارم عرضه کرده است.
 
 به نقل از انگجت، اگر چه استاندارد مخابراتی نسل پنجم در حال کاربردی شدن در جهان است، اما هنوز استاندارد مخابراتی ۴G LTE به عنوان استاندارد غالب شناخته می‌شود. کوالکوم نیز با اطلاع از این مساله سه تراشه مدرن نسل چهارم برای استفاده در گوشی‌های هوشمند تولید کرده است.
 
رونمایی از تراشه‌های یادشده که اسنپ دراگون ۷۲۰G، ۶۶۲ و ۴۶۰ نام دارند، امروز صبح در جریان برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو صورت گرفت. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این تراشه‌ها می‌توان به سازگاری با استاندارد جدید وای فای ۶ و سیستم موقعیت یابی ماهواره‌ای NavIC کشور هند اشاره کرد.
 
اسنپ دراگون ۷۲۰G قدرتمندترین تراشه در این مجموعه است که به صورت هشت هسته‌ای طراحی شده و مناسب نصب بر روی گوشی‌های قدرتمندی مانند گالکسی اس ۲۰ سامسونگ است که در آینده نزدیک به بازار می آیند. پشتیبانی از فناوری بصری ده بیتی اچ دی آر به منظور افزایش وضوح و شفافیت تصاویر و قابلیت ضدفریب و هک مشابه با پردازنده اسنپ دراگون ۸۵۵ از جمله امکانات این تراشه است.
 
تراشه یادشده از فناوری هوش مصنوعی Hexagon ۶۹۲ DSP، پشتیبانی از پخش تصاویر با کیفیت ۴K و با دقت ۲۵۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل هم برخوردار است. مودم X۱۵ LTE این تراشه بارگذاری داده با سرعت ۸۰۰ مگابیت در ثانیه را ممکن می‌کند.
 
اسنپ دراگون ۶۶۲ نیز هشت هسته‌ای است و حداکثر سرعت آن به ۲ گیگاهرتز می‌رسد. حداکثر سرعت بارگذاری مودم X۱۱ آن نیز ۳۹۰ مگابیت در ثانیه است. این تراشه دارای تنظیماتی برای بهبود پیکربندی دوربین‌های سه گانه گوشی هاست.
 
اسنپ دراگون ۴۶۰ هم نیز از مشخصاتی تقریباً مشابه با اسنپ دراگون ۶۶۲ برخوردار است و تنها تفاوت مهم آن استفاده از موتور هوش مصنوعی ضعیف‌تر است. البته سرعت پردازش این تراشه در مقایسه با تراشه‌ای همچون اسنپ دراگون ۴۵۰ تا ۵۰ درصد بیشتر است.

URL: https://www.ictna.ir/id/108170/

Code: 108170