مایکروسافت تا چه زمانی از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کند؟

منبع: زومیت
 
 
 تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که مایکروسافت تا چه سالی از ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهد کرد؟ درادامه به این پرسش پاسخ می‌دهیم.
 
حدودا پنج سال از عمر ویندوز ۱۰ می‌گذرد و اکنون که پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ به‌پایان رسیده، این سؤال پیش می‌آید که ویندوز ۱۰ تا کی پشتیبانی خواهد شد و تا کی می‌توانیم از ویندوز ۱۰ استفاده کنیم؟
 
مایکروسافت برای بسیاری از محصولات خود پشتیبانی طولانی‌مدت ارائه می‌دهد و تا وقتی محصول جدیدی ارائه نکند، پشتیبانی از محصولات فعلی خود را به‌پایان نخواهد رساند. بااین‌همه، آگاهی از تاریخ دقیق پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰ می‌تواند به کاربران کمک کند تا درباره‌ی زمان به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود یا زمان خرید دستگاه جدید تصمیم بگیرند.
 
مایکروسافت حداقل ۱۰ سال از ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهد کرد (حداقل پنج سال پشتیبانی اصلی و پنج سال پشتیبانی پس از ارائه‌ی سیستم‌عامل جدید)؛ زیرا مایکروسافت تاکنون از هر نسخه از سیستم‌عامل خود تا ۱۰ سال پشتیبانی کرده است. درنهایت، این پشتیبانی ۱۰ ساله شامل به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری خواهد بود.
 
ویندوز ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۵ (۷ مرداد ۱۳۹۴) منتشر شد و پشتیبانی آن تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. به‌روزرسانی‌های عمده‌ی این سیستم‌عامل دوبار در سال ارائه می‌شوند و معمولا ماه مارس و سپتامبر دراختیار کاربران قرار می‌گیرند. مایکروسافت نیز توصیه می‌کند کاربران جدیدترین به‌روزرسانی‌ها را برای سیستم‌عامل خود دریافت کنند.
 
البته احتمالا اوضاع برای ویندوز ۱۰ کمی پیچیده و پیش‌بینی‌ناپذیر خواهد بود؛ زیرا زمانی‌که ویندوز ۱۰ اولین‌بار منتشر شد، یکی از کارمندان مایکروسافت آن را «آخرین نسخه‌ی ویندوز» نامید. البته این بدان معنا نیست که مایکروسافت ارائه‌ی سیستم‌عامل ویندوز را کنار خواهد گذاشت؛ بلکه ممکن است بیشتر به‌عنوان سرویس دراختیار کاربران قرار گیرد و به‌جای نسخه‌ی جدید، به‌روزرسانی‌هایی مداوم ارائه شود. درنهایت باتوجه‌به عمر سخت‌افزار، احتمال دارد به‌روزرسانی‌ها با دستگاه‌های قدیمی‌تر سازگار نباشند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/108681/

Code: 108681