کرونا قطعات آیفون را نایاب کرد!

منبع: ایسنا
 
اپل با انتشار اطلاعیه‌ای جدید به مدیران و کارکنان فروشگاه‌های اپل استور درباره کمبود قطعات برای تعمیر و جایگزینی گوشی‌های آیفون هشدار داده است.
 
 بلومبرگ در گزارشی جدید از کمبود قطعات مورد نیاز برای تعمیر و جایگزینی گوشیهای هوشمند آیفون در فروشگاههای اپل استور تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در جهان خبر داده است.
 
همانطور که پیش‌تر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزههای فناوری برآورد و اعلام کرده بودند غولهای تکنولوژی و تولیدکنندگان موبایل بدون شک تبدیل به یکی از بزرگترین قربانیان شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان خواهند شد چراکه این ویروس خطرناک در ابتدا موجب تعطیلی و از کار افتادن خط تولید بسیاری از قطعات مورد نیاز ساخت گوشیها و محصولات هوشمند در چین و سایر کشورها شد و هم اکنون نیز تاثیر و تبعات منفی آن بر روی بازارهای جهانی فروش و تقاضای مصرف کنندگان به شدت احساس می شود.
 
طبق این گزارش که در وب سایت gsmarena نیز آمده است، شرکت آمریکایی اپل به تمامی مراکز و نمایندگیهای مجاز این شرکت و همچنین تعمیرکاران محصولات اپل هشدار داده که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کارخانه های تامین کننده، قطعات مورد نیاز برای تعمیر و جایگزینی گوشی های آیفون در ۲ الی ۴ هفته آینده به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.
 
اپل همزمان با شروع ویروس کرونا تمامی کارکنان و پرسنل خود را از سفر به چین کره جنوبی و ایتالیا منع کرد و از تمامی آنها خواست که تا حد امکان کار و فعالیت های شغلی خود را از راه دور انجام دهند. 
 
 

URL: https://www.ictna.ir/id/109482/

Code: 109482