اف بی آی گرداننده پلاتفورم جنایت سایبری را دستگیر کرد

منبع: فارس
پلیس فدرال آمریکا یکی از اتباع روسیه را به علت مدیریت پلاتفورمی برای میزبانی ابزار و خدمات هکری و جنایات سایبری دستگیر کرده است.
 
 
 به نقل از زددی نت، پلاتفورم یادشده Deer.io نام دارد که از نظر امکانات و طراحی شباهت زیادی به پلاتفورم خرید آنلاین Shopify دارد. در Deer.io فروشگاه‌های آنلاین متعددی برای تبلیغات محصولات و خدمات هکری و از جمله فروش حساب‌های هک شده و اطلاعات به سرقت شده از کاربران در دسترس است.
 
مظنون دستگیر شده کیریل ویکتورویچ فیرسوف نام دارد که هفتم مارس در فرودگاه جان اف کندی نیویورک دستگیر شد. اف بی آی مدعی است این فرد از اکتبر سال ۲۰۱۳ در حال اداره سایت یادشده بوده است.
 
هزینه عضویت وفروش اقلام هک شده در این سایت ۱۲ دلار در ماه است و بررسی‌ها از فعالیت بیش از ۲۴ هزار فروشگاه هکری در آن حکایت دارد. ارزش اقلام و اطلاعات هک شده موجود در Deer.io بالغ بر ۱۷ میلیون دلار برآورد می‌شود. اف بی آی تا به حال حدود ۲۵۰ فروشگاه آنلاین میزبانی شده در Deer.io را بررسی کرده و شاهد فروش اطلاعات حساب‌های هک شده، سرورهای هک شده و اطلاعات ارزشمند شخصی در آنها مانند نام و نام خانوادگی، شماره‌های تأمین اجتماعی، آدرس محل سکونت و غیره بوده است.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/109675/

Code: 109675