۳۹۹ روستای استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

منبع: مهر
 
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به اینکه تمام شهرهای استان تحت پوشش نسل سه و چهار تلفن همراه هستند، گفت: ۳۹۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.
 
سید یاسر حسن‌پور ضمن بیان اینکه سال گذشته در استان سمنان علیرغم محدودیت مالی با گذر از تحریم‌های یک‌جانبه، در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات با پیشرفت‌ها و دستاوردهای قابل‌توجهی همراه بود، اظهار داشت: در حال حاضر ۳۹۹ روستای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات افزایش ۲.۵ برابری نسبت به سال ۹۶ را تجربه کرد.
 
وی با اشاره به اینکه تحقق این امر باعث شد تا پیش درآمدی برای شروع سال جدید با عنوان سال جهش تولید باشد، افزود: هم‌اکنون تمام شهرهای استان سمنان زیرپوشش نسل سه و چهار تلفن همراه هستند.
 
برخورداری ۷۱۲ هزار مشترک از اینترنت پرسرعت
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با تأکید بر لزوم توسعه شاخص‌های ارتباطی در استان بیان کرد: ۷۱۲ هزار و ۷۱۵ مشترک از اینترنت پرسرعت برخوردارند.
 
حسن‌پور با اشاره به اینکه تعداد مشترکان پهن باند ثابت و سیار در استان سمنان نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش‌یافته است، افزود: بااتصال تمام شهرها به اینترنت نسل چهارم، تعداد نودهای ۴G با رشد ۲۰۶ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شد.
 
وی بابیان اینکه استان سمنان سال گذشته ازلحاظ توسعه شاخص‌ها در حوزه‌های گوناگون ارتباطی به‌ویژه بحث زیرساخت‌ها، پیشرفت‌هایی قابل‌توجهی را شاهد بود و این مهم را مردم به‌خوبی احساس کردند، یادآور شد: در این راستا پروژه‌های متعددی نیز طی یک سال گذشته به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی برخی از پروژه‌ها آغازشده است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
راه‌اندازی ۳۰ خودپرداز جدید در روستاهای استان سمنان
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به افتتاح پروژه توسعه و راه‌اندازی سایت‌های LTE در مناطق شهری، روستایی و جاده‌ای، توسعه و راه‌اندازی سایت‌های ۳G و ۴G در مناطق شهری و جاده‌ای در استان بیان کرد: افتتاح پروژه توسعه ظرفیت شبکه انتقال به میزان ۹ گیگابایت بر ثانیه توسعه شبکه فیبر نوری در استان، نصب و راه‌اندازی تجهیزات مربوط به POTS از دیگر پروژه‌های شاخصی است که سال گذشته به بهره‌برداری رسید.
 
حسن‌پور خاطرنشان کرد: پروژه نصب و راه‌اندازی سوئیچ پرظرفیت دیتا، ADSL و افزایش ظرفیت دیتا، توسعه و راه‌اندازی سایت ۳G در مناطق شهری و روستایی استان سمنان، ارائه خدمات الکترونیک در ۵۲ روستا و پروژه ارتقا دو سایت پوشش همراه روستایی نیز طی سال گذشته افتتاح شدند که بهره‌برداری از آن‌ها نقش مؤثری در ایجاد توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان ایفا کرده است.
 
وی بابیان اینکه درمجموع یک هزار و ۳۱۹ میلیارد و ۲۰۴ میلیون ریال در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شده است، ابراز کرد: عملیات اجرایی پروژه‌های راه‌اندازی ۳۰ خودپرداز جدید در روستاهای استان سمنان، احداث و ارتقا ۳۵ سایت به فنّاوری ۳G /۴G به‌منظور پوشش اینترنت پهن باند (LTE) در ۵۰ روستا استان نیز آغازشده است.
 
احداث ۸ سایت جدید با فنّاوری ۳G /۴G در استان سمنان
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان اضافه کرد: احداث هشت سایت جدید با فنّاوری ۳G /۴G به‌منظور پوشش اینترنت پهن باند (LTE) در هفت روستا ازجمله پروژه‌هایی است که در سطح استان طی سال گذشته کلید خورد و عملیات اجرایی آن آغازشده است.
 
حسن‌پور از اجرای ۳۰۰ کیلومتر فیبر تاریک روستایی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد و گامی مهم در توسعه ارتباطات روستایی استان سمنان در راستای تحقق سال جهش تولید خواهد بود.

URL: https://www.ictna.ir/id/110603/

Code: 110603