ورایزون: ترافیک شبکه در حال کاهش است!

ICTna.ir - بعد از هفته‌ها افزایش بی‌سابقه ترافیک مکالمه و دیتای ناشی از خانه نشینی دهها میلیون نفر در خانه ها، ورایزون آمریکا میگوید روند کاهش ترافیک شبکه آغاز شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آخرین گزارش شبکه Verizon که روز پنج شنبه منتشر شد، کاهش ۵ درصدی را در استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) نشان می دهد.
 
ورایزون میگوید زمانی که ما هنوز در یک وضعیت بی‌سابقه ناشی از شیوع کرونا هستیم و در حال نظارت بر ۲۴ ساعته و شدید روی کیفیت هستیم، ممکن است شاهد پایان تغییرات زیاد در رفتارهای مصرفی مشتری باشیم که در چند هفته اخیر دیده‌ بودیم.
به گفته این اپراتور تلفن همراه آمریکا، گزارش روز پنجشنبه نیز کاهش هفتگی بارگیری آهنگ‌ها و برنامه‌های کاربردی (۱ %)، وب سایت‌های ارتباط جمعی (۸ / ۲ %)و فقط یک افزایش خفیف در نمایش فیلم را نشان داد (۴ %).
 
این تحلیل Verizon تا حد زیادی از آخرین تحقیقات نوکیا Deepfield، که در روز پنج شنبه مطرح شد، منعکس شد. به گفته Labovitz، مدیر ارشد فن‌آوری نوکیا Deepfield، ترافیک شبکه پیک به افزایش در تمامی مناطق به طور عمده به علت افزایش در پخش ویدیو و کنفرانس ویدیویی ادامه داشت، اما این افزایش بوده است.
 
پس از آن که کشورهایی مانند اسپانیا و ایتالیا قفل شدند، نوکیا Deepfield شاهد افزایش تعداد روزه‌ای هفته با علائم کاهش بیش از ۴۵ درصدی و در برخی موارد بالای ۵۰ درصدی و افزایش ترافیک آخر هفته ۲۰ درصدی به ۴۰ درصد از سطح قبل از قفل بودن آن‌ها رسید.
 
براساس گزارش Labovitz، " در طی چند هفته گذشته، ما شاهد رشد نرمالی بوده‌ایم که در آن بیشتر شبکه‌ها در طول هفته قبل رشد نسبتا کم و یا عدم رشد را تجربه کرده اند."
 
 
با این وجود، ترافیک تعطیلات آخر هفته، حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد در سطح قبل از بیماری همه‌گیر است.
 
با نگاهی به افزایش ترافیک آخر هفته در سراسر ماه مارس، شبکه‌ها در اروپا تا حد زیادی تثبیت شده‌اند، اما هنوز در بالای سطح قبل از شیوع کرونا قرار دارند.
 
به گفته Labovitz، " در شبکه‌های آمریکای‌لاتین، ما شاهد کاهش شدیدی در تقاضا نسبت به پایان ماه بودیم، اما به طور کلی، ترافیک آخر هفته بیش از ۲۰ درصد در تمام شبکه‌هایی که ما بررسی کردیم، افزایش داشته‌است.
 
نوکیا Deepfield همچنین گزارش داد که حملات توزیع‌شده سرویس (DDoS)بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته‌است که این امر می‌تواند ناشی از افزایش قابل‌توجه حملات DDoS موفق در این دوران باشد.
 
Labovitz نتیجه‌گیری کرد: " به نظر می‌رسد که ترافیک در همه مناطق افزایش پیدا می‌کند که عمدتا ناشی از پخش ویدیو و ترافیک ویدیو است، اما این افزایش‌ها آهسته‌تر می‌شوند.

URL: https://www.ictna.ir/id/110709/

Code: 110709