مخالفت 51 درصدی متخصصان IT بریتانیا با رویکرد دولت در برابر کووید 19

ICTna- با تست اپلیکیشن ردیابی کووید 19 در جزیره وایت در بریتانیا، تنها 24 درصد از فعالان حوزه IT بر این باورند که طرح ها و نوآوری های اجرا شده برای مقابله یا کووید 19 موفقیت آمیز خواهد بود.
 
Doh-customer-experience-accident-bad-whoops-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تحقیقات صورت گرفته از سوی BCS، انجمن متخصصان فناوری اطلاعات بریتانیا حاکی از آن است که دولت به دنبال جذب حمایت جامعه IT است.
 
بیل میشل، مدیر سیاست گذاری BCS در این باره گفت: ما بر این باوریم که حتی اگر یک اپ ردیابی به لحاظ اخلاقی و به شایستگی هم بتواند نقش بزرگی در توقف گسترش ویروس کووید 19 داشته باشد اما تعداد زیادی از اعضای انجمن ما معتقدند این مدل کارساز نخواهد بود و درخصوص اتکا به یک بانک اطلاعاتی متمرکز هم نگران هستند.
 
او افزود: با وجود همه تردیدها، 42 درصد این اپ را نصب کرده اند و 21 درصد هنوز نتوانسته اند درباره آن تصمیم بگیرند. به نظر می رسد اراده خوبی برای فرصت دادن به این اپ ردیابی وجود دارد البته اگر نشان دهد که کارساز است. این بدین معنی است که اگر به نگرانی ها به خوبی پاسخ داده شود، احتمالا بیش از 60 درصد از جمعیت این اپ را نصب خواهند کرد و برای به دست آوردن تاثیر واقعی از این اپ برای متوقف کردن کووید 19 لازم است جمعیت خیلی زیادی آن را نصب کنند.
 
بنابر تحقیقات صورت گرفته، تنها 24 درصد معتقدند این اپ موفقیت آمیز خواهد بود، 32 درصد به طور شفاف بر این باورند این پروژه با شکست مواجه خواهد شد و مابقی هنوز تصمیمی درباره آن نگرفته اند.
از سوی دیگر، 51 درصد معتقدند رویکرد گوگل و اپل، مدل غیرمتمرکزی که دیتا روی دستگاه های کاربران ذخیره می شود، باید توسط دولت در پیش گرفته می شد.
 
این بحث تا زمانی که ویروس کرونا وجود دارد، ادامه خواهد داشت. برخی کشورها مدل غیرمتمرکز را پذیرفته اند که توسط سیلیکون ولی حمایت می شود و از سوی دیگر برخی مدل متمرکز را ترجیح داده اند اما باید گفت بحث های متنوع و زیادی درخصوص رویکرد متمرکز کردن دیتا وجود دارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/112091/

Code: 112091