مهلت یک ماهه رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی برای الکترونیکی شدن 40 خدمت پرکاربرد

ICTna- دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات از مهلت یک ماهه رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی برای الکترونیکی و غیرحضوری شدن 40 خدمت پرکاربرد خبر داد.
 
Bagheriasl,.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رضا باقری اصل با اعلام این خبر گفت: با دستور رئیس جمهور، دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات نیز مسوولیت رسیدگی و پیگیری ارایه این خدمات را برعهده دارد.
 
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پیش از این در گزارشی به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور گفته بود: پیشرفت پروژه ها در دستگاه ها خوب نیست و به اهداف مان در سال 99 نمی رسیم. گزارش وضعیت موجود را می دهیم و در دسترس همگان هم قرار دارد اما بحثی که داریم این است که 10 پروژه حائز اهمیت را به رئیس جمهور گزارش کردیم تا در یک مهلت ویژه به دستگاه ها ابلاغ کنند تا انجام دهند.
 
او اسامی دستگاه ها را شامل بانک مرکزی، بورس، آموزش و پرورش، سامانه بیمه سلامت و تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی، ناجا و وزارت علوم عنوان کرده بود.
 
حسن روحانی، رئیس جمهوری کشور نیز در مراسم افتتاح پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال، یکی از اهداف مهم دولت را توسعه دولت الکترونیکی ذکر کرد و گفت: مردم باید خدمات شان را راحت تر، بدون سفر و مراجعه و حتی از طریق موبایل دریافت کنند.
 
به گفته او، در دولت الکترونیکی، فضای باز ارتباطات و فضای مجازی ارزان، امن و قابل اعتماد برای مردم بسیار مهم است و ارتباطات، سفارش گیری، انفاق، صله رحم، پرداخت و دریافت و ارایه خدمات بانکی مردم همه در این فضا آماده است و در شرایط ویروس کرونا کمک بسرایی به ما کرد.

رئیس جمهور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته است تا پایان سال قدم های مهمی در دولت الکترونیکی برداشته شود و همه دستگاه ها و قوای دیگر نیز بتوانند در توسعه آن کمک کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/112366/

Code: 112366