درخواست کنگره آمریکا از FCC: برای 5G عجله نکنید!

ICTna.ir - کنگره آمریکا از نهاد رگولاتوری این کشور، FCC، درخواست کرد که شتاب در برنامه های توسعه 5G را کاهش دهد و کمتر برای نسل پنجم ارتباطات، عجله کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ۲۴ عضو دموکرات کمیته انرژی و بازرگانی مجلس از آجیت پای، رئیس اداره ارتباطات فدرال آمریکا، خواسته‌اند تا رای‌گیری پیش رو را به تعویق بیاندازد، این رای گیری نقش دولت محلی را فایوجی کاهش میدهد.
 
اگرچه فعالان صنعت تلکام، از تصور یک تاخیر دیگر عصبانی می‌شوند، اما استدلال پشت این درخواست کنگره قطعا معتبر است. به طور خلاصه، دولت‌های محلی به اندازه کافی بر روی صفحات خود در برخورد با بیماری همه‌گیر جهانی مواجه هستند. نظرات در مورد تغییرات فرآیند بروکراتیک برای استقرار شبکه ارتباطی چیزی نیست که بتواند در این زمان به طور کامل مورد توجه قرار گیرد.
 
halazon.jpg
 
در این نامه آمده‌است: " ما به طور خاص با بار پاسخگویی به این وضعیت حاکم بر دولت‌های محلی که در حال حاضر بر روی مبارزه با همه‌گیر شدن بیماری جهانی کرونا متمرکز شده‌اند، نگران هستیم."
 
در ادامه این نامه آمده: "همچنین، ما نگران هستیم که اگر این مسیر از ورودی معنی‌دار دولت‌های محلی سود نمی‌برد، درنتیجه می‌تواند توانایی شهرداری‌ها را برای متعادل کردن مسئولیت‌های خود به امنیت عمومی و طراحی جامعه با خواسته آن‌ها برای تضمین دسترسی به شبکه‌های بی‌سیم مقرون‌به‌صرفه و خدمات نسل بعدی تضعیف کند."
این یک چالش ادامه‌دار برای صنعت مخابرات است، و به هیچ وجه محدود به ایالات‌متحده نیست. بروکراسی، چالشی است که اپراتورهای سراسر جهان را به چالش می‌کشد، زیرا تعادل بین نظارت دولتی و آزادی شرکتی را بیش از پیش پدیدار میکند. FCC این چالش را شناسایی کرده و تلاش می‌کند تا صنعت را تقویت کند.
 
چیزی که باید دیده شود این است که آیا آقای پای و FCC این درخواست را در هیات‌مدیره جدی می‌گیرند. پیش از این، درخواست‌های سیاسی وسیع‌تر برای ارائه زمان و انعطاف‌پذیری بیشتر در دوره‌های مشاوره وجود داشته‌است، اما هنگامی که FCC تلاش می‌کند قدرت و نفوذ مقامات دولت محلی را تضعیف کند، آیا واقعا به نظرات دیگران اهمیت می‌دهد؟
 
رای‌گیری در این مورد، قرار است در ۹ ژوئن برگزار شود، هدف این رای گیری، پرداختن به چندین منطقه و تسهیل موانع اداری موجود بر روی شرکت‌های مخابرات در حین ارتقا شبکه موجود است. سه حوزه وجود دارد که در این جلسه، طبق دستور جلسه اعلامی، بررسی خواهند شد:
-یک ساعت برای تصمیم‌گیری برای مقامات محلی
- بازتعریف آنچه که "تغییر اساسی" در زیرساخت موجود خوانده شده، و در نتیجه، چیزی که به روزرسانی ها باید از طریق این فرآیند، درخواست انجام شود.
- حذف الزامات برای مطالعات تاثیر محیطی اضافی برای برخی از مسائل
 
هدف از این ایده، پرداختن به یک نقطه مشکل آفرین در صنعت مخابرات است؛ و آن چیزی نیست جز ، بوروکراسی طاقت‌فرسا. برنامه‌ها و مطالعات همیشه جای خود را دارند، اما یک نگرانی وجود دارد که خط قرمز زیادی به این بخش ارائه شده‌است. اپراتورهای موبایل همیشه شکایت دارند که بروکراسی فعلی، وقت گیر، سنگین و هزینه زا است. 
 
البته این یک چالش ادامه‌دار برای صنعت مخابرات است، و به هیچ وجه محدود به ایالات‌متحده نیست. بروکراسی، چالشی است که اپراتورهای سراسر جهان را به چالش می‌کشد، زیرا تعادل بین نظارت دولتی و آزادی شرکتی را بیش از پیش پدیدار میکند. FCC این چالش را شناسایی کرده و تلاش می‌کند تا صنعت را تقویت کند.
 
با این وجود درخواست برای تاخیر در رای‌گیری توسط این صنعت به خوبی پذیرفته نخواهد شد. ایالات‌متحده ممکن است یکی از اولین کشورهایی باشد که خدمات 5G را راه‌اندازی می‌کند، بسیار قابل بحث است که در واقع اول بود، اما از آن زمان فرآیندهای سلسله مراتبی را پایین آورده‌است. اگر قرار باشد موقعیت رهبری آمریکا حفظ شود، این موارد قطعا باید اصلاح شود، و در برخی موارد، اپراتورهای آمریکایی باید نسبت به راهبردهای توسعه تهاجمی همتایان چینی خود واکنش نشان دهد.

URL: https://www.ictna.ir/id/112609/

Code: 112609