پلیس آمریکا از گوشی‌ هوشمند معترضان علیه آنها استفاده می‌کند

منبع: مهر
پلیس آمریکا به جای صدور حکم جلب معترضان، از اطلاعات جمع آوری شده توسط گوگل و شرکت‌های مشابه برای شناسایی و ردگیری آنها استفاده می‌کند.
 
 به نقل از سی نت، گوشی‌های هوشمند مورد استفاده معترضان آمریکایی دریایی از اطلاعات را در اختیار پلیس و دستگاه قضایی ایالات متحده قرار می‌دهد و از همین طریق می‌توان برای مقابله با معترضان اقدام کرد.
 
پلیس با استفاده از داده‌های مربوط به موقعیت مکانی سیستم عامل اندروید گوگل، می‌تواند تمامی افرادی که در یک تجمع حضور داشته‌اند را شناسایی کند و از این طریق معمولاً عابران پیاده و رهگذران و معترضان واقعی قابل تفکیک نیستند و پلیس به طور کور و فله‌ای با همه آنها برخورد می‌کند.
 
بررسی‌های بنیاد غیرانتفاعی مرزهای الکترونیک آمریکا نشان می‌دهد شناسایی و دستگیری هزاران نفر از معترضانی که در ۱۰ روز اخیر در تجمعات گوناگون شرکت کرده‌اند از طریق برنامه‌ها و سیستم عامل اندروید گوگل صورت گرفته و اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا مجوز استفاده از امکانات کنترل و نظارت دیجیتال خود را برای شناسایی و کنترل معترضان صادر کرده است.
 
دسترسی به تاریخچه موقعیت‌های مکانی کاربران گوگل و تطبیق این سوابق با محل شکل‌گیری تجمع‌های اعتراضی به پلیس امکان می‌دهد تا معترضان احتمالی را شناسایی و دستگیر کند.
 
گوگل معمولاً این اطلاعات را در صورت دریافت حکم قضائی یا درخواست پلیس بدون مقاومت چندانی ارائه می‌دهد، هر چند در ظاهر مدعی است از حریم شخصی کاربران خود پشتیبانی می‌کند. از همین رو ضروری است معترضان آمریکایی در زمان حضور در محل اعتراض‌ها از به همراه بردن گوشی‌های هوشمند خودداری کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/112615/

Code: 112615