اتحادیه اروپا خواستار گزارش ماهیانه فیس بوک، توییتر و گوگل برای مبارزه با اخبار جعلی شد

ICTna- دو مقام رسمی اتحادیه اروپا از فیس بوک، گوگل و توییتر خواستند گزارش ماهیانه عملکرد خود برای مبارزه با اخبار جعلی را منتشر کنند.

Joureva.JPG

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آنها از دو کشور روسیه و چین نیز خواسته اند به جنبس مبارزه با گسترش اخبار جعلی بپیوندند.

اظهارات جوزف بورل، رئیس سیاست خارجی اروپا و ورا ژوروا، معاون رئیس کمیسیون اروپا درخصوص ارزش ها و شفافیت، نگرانی های اروپا درمورد رواج اخبار اشتباه درمورد کووید 19 و تلاش های بازیگران خارجی برای تحت تاثیر قرار دادن اروپا را تائید می کند.

ژوروا در یک کنفرانس خبری گفت: در واقعیت دیدیم که اطلاعات اشتباه نه تنها به سلامت دموکراسی ما آسیب می رساند بلکه به سلامت شهروندان نیز آسیب می زند و می تواند تاثیر منفی روی روشد اقتصادی ما داشته باشد و پاسخ مقامات دولتی را متزلزل کند و در نتیحه اقدامات بهداشتی را تضعیف کند.

او افزود: خبر جعلی بعدی درمورد واکسیناسیون بود که با استناد به مطالعه ای، مشخص شد تمایل آلمانی ها برای واکسینه شدن طی دو ماه 20 درصد کاهش یافته است.

این کمیسیون از پلتفرم های آنلاین خواست گزارش ماهیانه ای از عملکرد و اقدامات خود در جهت مبارزه با اخبار جعلی را با جزئیات منتشر کنند و در عین حال اطلاعات غلط درمورد ویروس کرونا و تبلیغات مرتبط با آن را محدود کنند.

او از اپلیکیشن ویدیویی چینی تیک تاک که متعلق به شرکت چینی ByteDance است نیز خواست تا به این جنبش مبارزه با اخبار جعلی روی پلتفرمش بپیوندد.

 


URL: https://www.ictna.ir/id/112822/

Code: 112822