سناتورهای آمریکایی به دنبال تسهیل دسترسی به داده‌های رمزگذاری شده

منبع: مهر
 
 
 
سه تن از سناتورهای جمهوری خواه در سنای آمریکا به دنبال تصویب طرحی هستند که بر مبنای آن دسترسی به داده‌های رمزگذاری شده دیجیتال با حکم دادگاه به سادگی ممکن می‌شود.
 
 به نقل از زد دی نت، سناتورهای یادشده که عضو کمیته قضائی سنای آمریکا هستند می‌گویند در حال حاضر پلیس و دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا برای رمزگشایی از داده‌های رمزگذاری شده در فضای دیجیتال با چالش‌هایی مواجه هستند و طرح جدید در صورت تصویب شدن این مشکلات را برطرف می‌کند.
 
طرح یادشده که دسترسی قانونی به داده‌های رمزگذاری شده نام گرفته، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت و سازندگان انواع وسایل الکترونیکی را موظف می‌کند تا در صورت دریافت حکم دادگاه به سرعت داده‌های رمزگذاری شده را رمزگشایی کرده و محتوای آنها را در اختیار مقامات قضائی قرار دهند.
 
در این طرح تصریح شده شرکت‌های فناوری به طور عمدی محصولات خود را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که تنها کاربران آنها بتوانند به محتوای ذخیره شده دسترسی یابند و این مساله به نفع مجرمان تمام می‌شود. بنابراین شرکت‌های فناوری تنها با صدور حکم دادگاه باید محتوای رمزگذاری شده گوشی‌ها، تبلت‌ها، رایانه‌ها و غیره را افشا کنند.
 
سناتورهای حامی این طرح مدعی شده‌اند تروریست‌ها و جنایتکاران تا به حال بارها از قابلیت رمزگذاری داده‌های گوشی‌ها، اپلیکیشن‌ها و غیره برای مخفی کاری استفاده کرده‌اند و این روند باید متوقف شود.
 
در عین حال مدافعان آزادی‌های مدنی در آمریکا بر این باورند که ارائه این طرح با هدف کاهش امنیت و نقض حریم شخصی همه مردم به بهانه حفظ امنیت افراد صورت می‌گیرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/113336/

Code: 113336